Vojvodkyňa Kate vyvolala opäť rozpaky na tvárach celého sveta, keď si obliekla tento červený kúsok. Podľa viacerých to prepískla!

Monizz

Mladý kráľovský pár strávil v susednom Poľsku dva dni, počas ktorých spolu so svojimi hostiteľmi oslavoval ťažkú históriu tejto krajiny. V súčasnosti sa však už dvojica nachádza v Nemecku. Na britskom veľvyslanectve včera pripíjali na počesť kráľovniných narodenín.

Článok pokračuje pod videom ↓

V Berlíne sa odohrala veľkolepá recepcia. Na britskom veľvyslanectve všetci pozvaní hromadne pripíjali na zdravie kráľovnej Alžbety II. pri príležitosti jej narodenín. Na recepcii sa objavili ľudia v pomerne luxusných róbach. O to väčšie bolo ich prekvapenie, keď po boku princa Williama vystúpila vojvodkyňa Catherine v nádherných, no na podobnú príležitosť azda trochu nevhodne zvolených šatách. Napriek stopercentnému a dokonalému vzhľadu sa mnohí neubránili zmäteným pocitom zo šiat, ktoré sa viac hodili na prechádzku mestom, než na slávnostnú príležitosť.

Vhodné, či nevhodné?

Šifónové šaty z dielne Katinho dvorného návrhára Alexandra McQueena boli jasným dôkazom dobrého vkusu. No už nejeden mesiac sa šepká o odvážnom výbere oblečenie sympatickej manželky následníka trónu, ktorá má sklon tak k elegancii, ako aj k extrovertnejším kúskom. Na šatách samotných by pritom nič nebolo. Sú krásne, jemné, ženské a očividne kvalitné. Problémom a tŕňom v oku sa stala príležitosť, na ktorú boli podľa mnohých trochu nevhodné.

Kate si však z oblečenia ostatných hostí očividne ťažkú hlavu nerobila. Na recepcii doslova žiarila a rozdávala úsmevy na všetky strany. V Nemecku si ju v priebehu niekoľkých hodín obľúbili a sympatická vojvodkyňa tak obhájila svoju pozíciu, ktorú mnohí právom pripodobňujú princeznej Diane – teda žene, ktorá si dokáže získať srdcia všetkých národov.

Princ William predniesol príhovor, v ktorom zdôraznil svoje želanie, aby Nemecko a Británia ostali naďalej priateľmi, aj napriek blížiacemu sa Brexitu. Okrem toho dodal, že je preňho vzťah medzi oboma krajinami nesmierne dôležitý a on, ako aj celý Buckinghamský palác, si želajú len to, aby naďalej nadväzovali na úzku spoluprácu a zdieľali rovnaké hodnoty. Podľa Williama je totiž snaha o mier spoločným cieľom oboch národov.

Kráľovský pár už v Berlíne navštívil Brandenburskú bránu, pri ktorej ich sprevádzal primátor Berlína Michael Müller s dcérou Ninou, pamätník holokaustu a potom sa v súkromí stretol s Angelou Merkelovou. Vojvodkyňa Kate sa kancelárke ospravedlnila, že nehovorí po nemecky a celé stretnutie prebiehalo v priateľskej atmosfére.

Čo si myslíte o Kateiných šatách vy? So svojimi postrehmi sa s nami podeľte v komentároch.

Pozri aj: To, čo urobila Kate Middleton na kráľovskej recepcii, všetkých šokovalo! Pozrite sa, aké prekvapenie si pre prichystala

zdroj: babskeveci.sk (Monika), dailymail.co.uk