To, čo urobila Kate Middleton na kráľovskej recepcii, všetkých šokovalo! Pozrite sa, aké prekvapenie si pre prichystala

Monizz

Kate, vojvodkyňa z Cambridge, sa 11. júla objavila na kráľovskej recepcii v Buckinghamskom paláci, usporiadanej na počesť španielskeho kráľa Filipa VI. a jeho manželky kráľovnej Letizie. Okrem nej sa tu objavila celý zvyšok rodiny na čele s kráľovnou Alžbetou II.

Článok pokračuje pod videom ↓

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Letizia mala na sebe oblečenú nádhernú červenú róbu, no vojvodkyňa Kate si dovolila niečo oveľa odvážnejšie. Oblieka si totiž čipkované svetloružové šaty značky Marchesa a nebála sa ani naozaj historicky odvážneho dekoltu.

Najodvážnejšia za celé roky

Okrem prekrásnych ružových šiat si Kate dovolila ozdobiť krk rodinným klenotom, ktorý sa svojho času vynímal aj na krku samej kráľovnej Alžbety. Tá ho dostala ako svadobný dar od svojich rodičov, kráľa Juraja a kráľovnej Elizabeth.

View this post on Instagram

Necklace😻🇬🇧👑Elizabeth II / Catherine

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Aby toho nebolo málo, Kate si decentný účes ozdobila tiarou, ktorú nosila nebohá princezná Diana. Ani ten však nepatril ženám vydatým do kráľovskej rodiny. Ani princezná Diana, ani vojvodkyňa Kate totiž tiaru nevlastnia, ale si ju takpovediac vypožičali od kráľovnej Alžbety. Tej tiaru vyrobili klenotníci ešte v roku 1914 a od tej doby sa dedí z generácie na generáciu. Zatiaľ však kráľovná stále žije, čo znamená, že elegantná a podmanivá Kate ju na hlave nosí stále „iba“ požičanú.

Po smrti princeznej Diany bola tiara uschovaná v špeciálnej rodinnej klenotnici a po dlhých rokoch si ňou svoju hlavu skrášlila až vojvodkyňa Kate. Britská tlač však diskutuje o tom, prečo vojvodkyňa z Cambridge nenosí tiary na hlave častejšie. Odo dňa svadby s princom Wiliamom ju mala na hlave len šesťkrát. Tiara, ktorú raz Kate zdedí celkom, teda do svojho vlastníctva po manželovej matke, svojej zosnulej svokre, upozorňuje aj na dôležitosť rodinnej hierarchie.

Klenoty sa dedia

Mnohé ženy krútia hlavou nad dedením klenotov a šperkov. Prečo by Kate nemohla od manžela dostať niečo vlastné? Pravda je taká, že dedičstvo z rodinných klenotov je pre členov kráľovskej rodiny veľká vec, vyznamenanie, ktoré sa nedostane každému. Okrem toho, mnohé z klenotov, ktoré ženy dedia a posúvajú si doslova jedna po druhej, sú tak staré a tak vzácne, že by bolo hriechom nahrádzať ich novými a modernými šperkami. Nehovoriac o nadčasovosti a vzácnosti jednotlivých kúskov, je treba poznamenať, že zásnubný prsteň, ktorý princ William daroval Kate pred svadbou, nebol len jednoduchým aktom dedenia. Princ Wiliam sa totiž nechal počuť, že tento prsteň daroval svojej manželke preto, aby bola jeho matka medzi nimi stále prítomná, aj napriek tomu, že už zomrela.

Pokiaľ ide o Kate, tá sa zatiaľ nikdy nesťažovala a ako manželka následníka trónu sa správa s najväčšou dôstojnosťou a aj napriek fotografiám z minulosti, zachováva dekórum, aké sa od manželky anglického princa očakáva. V porovnaní s princeznou Dianou je v správaní síce menej výstredná, zato v obliekaní, ktoré je mimochodom vždy stopercentné, sa dokáže celkom odviazať. Ktovie, čo na to hovorí kráľovná Alžbeta?

A čo si o týchto šatách myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Melanie Trump a Brigitte Macron spôsobili ošiaľ, keď sa spoločne ukázali na verejnosti. Čo si ľudia všimli ako prvé?

zdroj: babskeveci.sk (Monika), ofigenno.com

Najnovšie články