Ako si vybrať nohavice podľa typu postavy? Poslúchnite týchto 10 rád a budete vyzerať úžasne za každých okolností

Gabriela Kinčoková

Nájsť vhodné nohavice dá niekedy zabrať. Niekoľko hodín chodíte po nákupnom centre z obchodu do obchodu a neviete nič nájsť. Žiadne vám nesedia a vás už prechádza trpezlivosť. Problém môže byť v tom, že dobre nepoznáte svoju postavu. Postava môže mať rôzne tvary a proporcie a preto je dôležité vedieť, čo si môžete a čo nemôžete dovoliť obliecť. Toto sú rady, ako si vybrať správne nohavice podľa typu postavy. 

#1 Postava typu „jablko“

Pre tento typ postavy je príznačný väčší hrudník a chudšie nohy. Hlavnou úlohou nohavíc v tomto prípade je zakryť bruško a poriadne zoštíhliť siluetu.

View this post on Instagram

Waittt… i think i see the weekend fast approaching and am so looking forward to it. I have been following @MarieKondo and how to live a minimalist life. Although i find her rather extreme but i have taken some good tips from her( she has really inspired me in packing for holidays). Last weekend I had my First ever car boot sale . It went Sooooo well that i will be doing the same again this weekend. To begin my journey of living a minimalist life, I started with disassociating myself with alot of the Junk i had acquired over the years. Rather than throw things out, I have decided to give them second homes. This has been so hard because I have given meaning to so much of my belongings. Step two will be learning how to make smart buys and not just shopping to fill a gap in my life. Am always keep to learn from others who have undergone the minialist journey. All tips welcomed. Also if you are a chief car boot person, tell me how to manage those extreme bargain hunters. . . . . #sunglasses #tassleearrings #styleinspiration

A post shared by 👉www.allthingstallandplus.com (@ijaykheavens) on

Čo je vhodné: Odporúčame klasické rovné nohavice, mierne rozšírené alebo skrátené nohavice. Pomôcť tiež môžu pruhy na boku nohavíc, ktoré vizuálne môžu zoštíhliť. Veľmi dobrou voľbou sú nohavice, ktoré majú zapínanie na boku alebo nohavice so spevneným pásom, ktorý zakryje bruško.

Čo nie je vhodné: Pri tejto postave sa neodporúčajú skinny džínsy alebo príliš obtiahnuté nohavice.

#2 Postava typu „hruška“

Táto postava má dominantné boky, úzky pás a pomerne úzke ramená. Najlepšie sú nohavice, ktoré nebudú pútať pozornosť na boky.

Čo je vhodné: Najlepšou voľbou budú klasické rovné nohavice. Neurobíte zle ani vtedy ak si vyberiete nohavice s tmavšími pruhmi. Pás by mal končiť nad úrovňou bokov. Pás môžete zdôrazniť zúženou blúzkou, ktorú zastrčíte do nohavíc.

Čo nie je vhodné: Veľké nie patrí úzkym nohaviciam, ktoré len zbytočne zdôraznia vaše boky. Vyhnúť by ste sa tiež mali všetkým prvkom, ktoré pridávajú na vašom objeme v oblasti bokov. A teda rôzne volániky, bočné vrecká a podobne.

#3 Postava typu “ prevrátený trojuholník“

Tento typ postavy je úplný opak „hrušky“. V tomto prípade sú úzke boky a široké ramená je to taký chlapčenský typ postavy.

View this post on Instagram

2018S/S collection 新作入荷☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ チョーカーをしているようなtops、丈感も今が気分 ・ ・ ✔︎チョーカーtops ¥3500+tax ・ color: BLACK/WHITE ・ ・ ✔︎ jodhpurs pants ¥4900+tax ・ color: BLACK/STRIPE/N-PINK/N-YELLOW ・ ・ その他多数新作入荷 ・ お買い求めはCHEER のお店又はtopプロフィールのURLをタッチ👆 ・ model: Mitsuki @mi.tsu.ki_39 ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ #2018ss #newarrivals #新作入荷 #CHEER #apparel #fitnesswear #streetfashion #dancefashion #dance #dancer #gimwear #tokyofashion #fashion #music #hiphop #jazz #kidsdance #tokyo #japan #apparelbland #CHEERxxx #CHEERextreme #instafashion #ちあだん #CHEERDANCERS #おしゃれさんと繋がりたい #l4l #TEE #jodhpurspants

A post shared by CHEER_official (@cheer_official_insta) on

Čo je vhodné: Všetko čo nebolo vhodné pre postavu v tvare hrušky, je pri vašom type postavy dovolené. Väčšie vrecká, nášivky či volániky to všetko vám pomôže opticky zväčšiť vaše boky. Over-size nohavice či šaty sú pre tento typ postavy ako stvorené!

Čo nie je vhodné: Pre postavu v tvare trojuholníka nie sú najlepšia voľba obtiahnuté nohavice v tmavých farbách, ktoré ešte viac ukážu chudé nohy. A teda vznikne nepomer oproti zväčšenej hornej časti.

#4 Postava typu „obdĺžnik“

Tento typ postavy je takmer dokonale súmerný. Šírka ramien sa zhoduje so šírkou bokov. Tie z vás, ktoré majú takúto postavu majú väčšinou aj dlhé nohy a sú vysoké.

Čo je vhodné: Vyberajte si nohavice s rôznymi dekoráciami najmä v oblasti pásu. Používajte rôzne materiály ako napríklad zamat či iné materiály, ktoré pridávajú objem. Veľmi vhodnou voľbou pre vás sú skinny džínsy, ktoré nádherné opíšu vaše dlhé nohy.

Čo nie je vhodné: Nevhodné sú nohavice rovného strihu či pánskeho strihu. Ak ste veľmi vysoká, dajte si pozor na skrátené „capri“ modely, ktoré na vás môžu pôsobiť veľmi komicky akoby ste z nich vyrástli.

#5 Postava typu „presýpacích hodín“

Tento typ postavy patrí medzi najatraktívnejší. Je tam dokonalá súhra poprsia s bokmi a krásne úzkym pásom.

Čo je vhodné: V tomto prípade je možné, že vám sadne takmer každý štýl nohavíc. Od skinny až po rozšírené. Či už budú extravagantné alebo elegantné, budú vám sedieť.

Čo nie je vhodné: Dávajte si veľký pozor na svoje proporcie a berte do úvahy svoju výšku a váhu. Ak máte boky až príliš veľké vyhýbajte sa rovnakým veciam, ako pri postave hrušky. Ak ste nižšej postavy, dajte si pozor a vyberte nohavice také, ktoré vás opticky predĺžia.

Všeobecné odporúčania:

Vyberajte si nohavice tak aby vám sadla správna veľkosť. Dajte si pozor aby ste nemali na kolenách bubliny. Nebojte sa v obchode vyskúšať chôdzu v nohaviciach a presvedčte sa, že sa v nich dá dobre hýbať.

Ak sú vzadu vrecká mali by sadnúť presne na zadok. Vytvorí to krásny efekt.

Ak vidíte obrysy spodnej bielizne spopod nohavíc znamená to, že sú vám malé.

Zvážte si, aké topánky nosíte. Dĺžka nohavíc by mala byť do polovice päty a ak nosíte opätky tak 1-2 cm nad podlahou. Ďalšie pravidlo znie: čím máte širšie nohy, tým by ste mali mať dlhšie nohavice.

Pri nosení skrátených nohavíc je dôležité si uvedomiť svoju výšku. Preto nižšie ženy pri nosení takýchto nohavíc mali zvoliť opätky alebo nohavice s vysokým pásom.

Voľné strihy nohavíc skrývajú nedokonalosti.

Pozri aj: Titulná fotografia, ktorá pobúrila celý svet. Všimnete si, čo na nej nehrá?

Gabriela, adme 

0
Komentovať