5 tipov džínsov, ktoré by mala mať v šatníku každá žena, ktorá chce vyzerať štíhlejšie, sviežo a zároveň aj módne

Lucia Mužlová

Ak sa spýtate žien po celom svete, aký kúsok oblečenia hľadajú a chcú vlastniť, povedia vám, že ideálne džínsy. Také tie, ktoré vám padnú ako uliate, vyzeráte v nich štíhlejšie, obopínajú pekne vašu postavu, nikde netlačia a hlavne vydržia roky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Určite to poznáte. Blúdime po obchodoch a skúšame džínsy rôznych strihov farieb a koniec koncov aj cenových relácií. Viete mi niekto vysvetliť, že najlepšie vždy sedia tie najdrahšie? Džínsy by mala mať v šatníku každá žena, pretože je to ten najuniverzálnejší a najjednoduchšie kombinovateľný kúsok, aký v šatníku môžete mať.

Ak chcete ísť s najnovšími módnymi trendmi, pripravili sme si pre vás článok, kde si nájdete to svoje. Či už ste štíhla a vysoká alebo nižšia s krivkami, nezanevrite na tento kúsok oblečenia. Chce to veľa úsilia a hlavne skúšania, ale nakoniec tie svoje pravé nájdete. Možno vám k tomu pomôže aj tento článok.

Vysoký pás

pinterest
pinterest

Rifle s vysokým pásom sú v móde už nejaký ten rok a tento trend stále pretrváva, a aj pretrvávať bude. Džínsy s vysokým pásom sú veľmi praktické. Zahalia vám kríže a vyzerajú dobre aj s kratšími topmi, blúzkami prípadne s tričkom, ktoré zasuniete dovnútra. Takýto tip nohavíc predlžuje vašu postavu a zdôrazňuje váš pás a krivky.

Rozstrapkaný spodok (Ragged edge)

pinterest
pinterest

Veľmi aktuálny prvok! Džínsy sú na konci, teda naspodku rozstrapkané. To, za čo nás rodičia vždy karhali, je zrazu v móde. Ešte teraz si pamätám džínsy z detstva, ktoré mi boli dlhé a tak som ich nosila vyhrnuté, no aj tak som ich časom vláčila po zemi. Takéto džínsy sa ukážkovo hodia napríklad k čiernym koženým topánkam. Ak vám z okrajov budú vytŕčať vlákna, budete ešte viac in! Takže vezmite nožnice a pokojne strihajte.

Zahnuté spodky

pinterest
pinterest

Skvelý spôsob, ako meniť dĺžku a vlastne aj tvar džínsov. Ideálne v lete, keď je chladnejší deň, no vonku nie je počasie zrovna na šortky, ale ani na dlhé nohavice. Vtedy si vezmite džínsy a jednoducho ich vyhrňte. Nezabúdajte, že ak majú džínsy rovný strih, lepšie vyzerá široké zahnutie. Ak sú džínsy, naopak, úzke, tzv. slimky, lepšie vyzerá, ak ich zahnete na úzko.

„Mom jeans“ alebo aj džínsy ala 90. roky

pinterest
pinterest

Už niekoľko sezón tu máme džínsy, ktoré nás akoby vracajú naspäť do 90. rokov. Musím povedať, že sa môžu tešiť všetky ženy. Toto je presne ten tip džínsov, ktoré sadnú každej postave ako uliate. Trošku vyvýšený pás opticky zoštíhľuje, strih predlžuje nohy a trochu voľnejšie vám pomôžu skryť všetky nedostatky.

Zvonáče

pinterest
pinterest

Tento rok, ale aj ten minulý, ste mohli vidieť na mnohých ženách džínsy, ktoré majú trochu rozšírené spodky. Svojim strihom pripomínajú 70. roky. Tento model by ale mal mať trochu vyšší pás a viac sa hodí ženám, ktoré majú dlhé a štíhle nohy. Ak nemáte ideálnu postavu, to ešte neznamená, že ich nemôžete nosiť. Rozšírené spodky vedia zakamuflovať veľa. Zvoľte ale trochu tmavšie odtiene.

Pozri aj: Dámske pletené čiapky na jeseň a zimu 2017. Tipy, ktoré pre vás vybrali tí najlepší módny štylisti

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články