Podľa starej legendy putuje naša duša práve na toto miesto. Tento typ sna môže dokonca ovplyvniť aj váš osud…

katka

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo znamenajú vaše sny? Alebo ich beriete len ako obyčajnú súčasť spánku, ktorej nepripisujete veľkú dôležitosť? Zvažovali ste niekedy možnosť, že znamenajú oveľa viac, ako len „upratovanie si“ našej mysle alebo zmiešaný film z toho, čo sme už raz zažili? 

Článok pokračuje pod videom ↓

Sny súvisia s našou osobnosťou

Sny mávame rôzne. Niektoré nám ráno po zobudení pripadajú ako chaotické útržky, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné. Niektoré sú pekné a niektoré zas označujeme ako nočné mory. Niektoré si takmer nepamätáme a niektoré sú, naopak, také živé, že ráno chvíľu tápame, či sa nám to všetko snívalo alebo sa nám tie veci naozaj stali.

pixabay.com

Niektorí z nás považujú sny za úplne nepodstatné a považujú za úplne zbytočné, ba dokonca bláznivé sa nimi zaoberať. Pre iných sú však sny viac než len dôležité. Napríklad pre indiánov sú sny veľmi dôležitou súčasťou ich kultúry.

Deti pôvodných Američanov sú už od malička vedené k tomu, aby si svoje sny pamätali čo najviac. Tie potom pre nich slúžia ako „vodítko“ ich vlastnou osobnosťou. Ako vstup do najhlbších zákutí ich mysle.

Tri formy duše

Sny sú pre nich mimoriadne dôležité, pretože veria, že časť duše opúšťa telo, keď prechádza do sveta snov. Podľa domorodcov má každý človek tri duše, nielen jednu. Prvým je ego-duša, ktorá sa prejavuje ako dych. Potom existuje telo-duša, ktorá dáva nášmu telu život a energiu, keď sme súčasťou bdelého sveta. A nakoniec máme slobodnú dušu. To je presne tá, ktorá po zaspatí, teda „vypnutí“ fyzického tela, prechádza do iného sveta. Ostatné dve duše zostávajú odpočívať s fyzickým telom.

pexels.com

Slobodná duša

Domorodí Američania tvrdia, že sny nie sú len obrazmi toho, čo poznáme a niečo, čo sme si vytvorili vo svojej hlave. Hovoria, že akonáhle zaspíme, tak sa naša duša odpojí a odchádza do iného sveta. Do sveta snov. V tomto svete neexistuje len ona, ale môže stretnúť ďalšie duše, hovoriť s nimi a prežívať s nimi všetky tie momenty, ktoré si pamätáme alebo nepamätáme. Vnímajú to ako paralelný svet, v ktorom existujeme, kým naša schránka odpočíva. V tomto svete môžeme hovoriť aj s ľuďmi, ktorí v našom „reálnom“ svete nežijú, čo však neznamená, že neexistujú.

Svet snov existuje rovnako ako svet fyzický a môžeme sa naučiť veľa o oboch, ak nebudeme popierať ani jeden z nich. Domorodá filozofia zahŕňa myšlienku, že aj náš život je vlastne svojím spôsobom sen.

Pre domorodcov je svet snov rovnako dôležitý ako fyzický svet. Veria, že sa počas snívania máme možnosť stretnúť s duchmi, ktorí nás ochraňujú, učia a vedú naše kroky. Všetko to robia prostredníctvom symbolických udalostí a rozhovorov, ktoré si my pamätáme ako sen. No ak sa ich naučíme pochopiť a správne vysvetliť, pochopíme, čo sa nám snažili povedať. Či nás chceli varovať alebo nám niečo len vysvetliť a naučiť našu dušu niečo nové.

wikimedia.org

Aký význam majú naše sny?

Počas spánku sme schopní prenášať duchovné a psychické informácie rovnako ako keď bdieme. Indiáni sa učia od svojich starších, ako sny správne pochopiť a ako si ich čo najviac pamätať, pretože je to pre nich rovnako dôležité ako udalosti vo fyzickom svete. Tých, čo sa im prihovárajú v ich snoch, berú ako svojich učiteľov a autority. Možno to prirovnať k tomu, keď ide bežný človek k psychológovi a ten sa sním snaží dostať do hĺbky jeho mysle a pomôcť mu pochopiť, kto naozaj je.

Sny sú miesta, kde sme „nahí“. Sme to len my a nič iné. Naše duše sa môžu spojiť s nadpozemskou múdrosťou a nakoľko s nami naši duchovní vodcovia nevedia komunikovať iným spôsobom, spájajú sa snami pomocou symboliky práve keď spíme. Svet snov je len ďalšou rovnicou existencie, kde naše duše cestujú, aby mohli rásť, aby sme mohli rozvíjať svoje chápanie a sami seba. Je to miesto, z ktorého sme „prišli“.

pixabay.com

Preto by sme nemali svoje sny ignorovať. Mali by sme ich vážiť a snažiť sa zapamätať si čo najviac. Písať si ich a premýšľať nad nimi. Mne sa napríklad dosť často opakoval sen, ktorý som si vysvetľovala ako svoju najhoršiu obavu a myslela som si, že sa mi to sníva len preto, lebo sa toho podvedome bojím. No dnes viem, že ma moje sny chceli len upozorniť na to, čo sa stane. A naozaj sa to jedného dňa stalo. Možno keby som im viac dôverovala, mohla som situáciu zmeniť vo svoj prospech a nedovoliť, aby mi ublížila.

Pozri aj: TEST: Rok narodenia úzko súvisí s vašou karmou! Toto máte napísané vo svojom osude a mali by ste …

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), higherperspectives.com