Pol roka od smrti Karla Gotta uverejnila jeho manželka novú fotografiu. Zanechala silný a srdcervúci odkaz

Hyriaková Kristína

Foto: screenshot youtube

V súčasnej dobe je veľmi veľa ľudí uzavretých do seba a nachádzajú sa vo svojej vlastnej bubline. Nevedia, čo je pre nich naozaj to najlepšie, nechcú sa báť, ale chcú brať situáciu veľmi zodpovedne. Tak by to aj malo byť.

Mnohé známe osobnosti sa snažia robiť osvetu a všetkým ukázať, že musíme držať spolu a byť silní. Niektorým ľuďom to možno príde smiešne, ale ostatným to veľmi pomáha, keď si môžu prečítať pár povzbudivých slov od svojej obľúbenej známej osobnosti.

V dnešných časoch mnohým ľuďom ušlo, že prešlo už polroka, odkedy na druhý svet odišiel obľúbený a populárny spevák Karel Gott. Jeho manželka Ivana Gottová zverejnila na Instagrame fotografiu, ktorá mnohým ľuďom láme srdce, no okrem toho pripojila nádherné slová, za ktoré si vyslúžila množstvo krásnych komentárov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott (@officialkarelgott),

Vyjadrila podporu a obdiv

„Z celého srdce vyjadřuji podporu a obdiv všem, kteří v těchto dnech pečují jak o nemocné seniory v nemocnicích a různých zařízeních, tak o zdravé seniory doma. Sama dobře vím, jak láskyplnou péči, či výpomoc druhých, byť alespoň při nákupech, senioři ocení.

Velice obdivuji a skláním se nad všemi zdravotníky v 1. linii, kteří s nasazením vlastního zdraví zachraňují životy těm nejvíce nemocným. Vážím si všech lékařů, sester, ošetřovatelů, lékárníků, hasičů, policistů, i prodavaček, kteří v těchto dnech vynakládají mnoho úsilí pro bezpečnost a pomoc nás všech.“

Venuje sa rôznym projektom

„Myslím na vás i na vaše rodiny, držte se a přeji vám mnoho sil a energie. Stejně tak myslím i na dobrovolníky, mediky i všechny, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají a podávají pomocnou ruku. Smekám před vámi všemi. Dojímá mne sounáležitost našeho národa!

Věřím, že vás snad budu moci na podzim a v zimě alespoň potěšit třemi, snad i pro vás, krásnými a dojemnými projekty spojenými s mým manželem Karlem. Těším se na vás v lepších časech a přeji vám mnoho sil a co nejpevnější zdraví! A Honzovi Malířovi děkuji za krásnou momentku z konce loňského léta, o kterou se mohu podělit s vámi, Karlovými příznivci.“

Rad ocenení a legenda populárnej hudby

Karel Gott zomrel v októbri minulého roka. Ako sme vás už informovali v inom článku, so zdravotnými problémami bojoval už aj v roku 2016. „S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny,“ povedala Gottová. Karel Gott je najslávnejším českým spevákom populárnej hudby. Vydal skoro tri stovky albumov, prvý v roku 1965.

Spevák za svoju dlhú kariéru získal celý rad ocenení. Stal sa legendou ankety Zlatý slávik, ktorú vyhral 42-krát, od roku 1963 mu víťazstvo ušlo len osemkrát. Gott ako jeden z mála českých umelcov prerazil aj v zahraničí, veľkej popularite sa teší najmä v Nemecku.

Najnovšie články