Zabudnite na Black Friday. Namiesto nakupovania zbytočností môžete jednoducho podporiť dobrú vec

Sponzorovaný obsah

Foto: unsplash

Tradičný čierny piatok alebo teda Black Friday, je pripísaný poslednému novembrovému piatku. Už tradične býva symbolom obrovského nakupovania a míňania peňazí na veci, ktoré väčšinou nepotrebujete. Niektorí zase v tento deň nakupujú vianočné darčeky.

Aj na Slovensku majú mnohé predajne v tento deň veľké zľavy, ktorými chcú prilákať zákazníkov. Niektorí ľudia sa bláznia za tým, aby uchmatli tú najlepšiu zľavu. Iní zase plánujú výhodne nakúpiť vianočné darčeky. Tento deň však nemusí byť len symbolom nepremysleného nakupovania. Preto aj v roku 2021 dm drogerie markt pripravila Giving Friday. Ten je odpoveďou na Black Friday, ktorým sa obchodníci predbiehajú v zľavách. Kto má však výhodné zľavy po celý rok, nepotrebuje robiť výpredaje.

Giving Friday je odpoveďou na Black Friday

Týmto mottom sa riadi aj dm drogerie markt, ktorá sa rozhodla, že bude aj v roku 2021 pomáhať v rámci projektu Giving Friday tým, ktorí to najviac potrebujú. Aj tento rok sa spojili so Slovenskou katolíckou charitou a rozhodli sa podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí nemajú prístup k počítaču a internetu. Práve pandémia ukázala nevyhnutnosť internetového pripojenia, ktoré však pre mnohých ľudí nie je samozrejmosťou.

Pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú

V dnešnej dobe však internetové pripojenie potrebujeme viac ako predtým. Preto sa dm drogerie markt v rámci projektu Giving Friday rozhodla použiť peniaze na vybudovanie 15 vzdelávacích centier s počítačovou technikou pre marginalizované skupiny. Učebne sa budú nachádzať v 13 mestách po celom Slovensku. Každý, kto bude potrebovať vyriešiť prístup na internet, bude môcť do vzdelávacieho centra prísť.

Na týchto miestach môžu študenti absolvovať online vyučovanie, dospelí zase online zvýšiť svoju rekvalifikáciu. Každý, kto nemá v súčasnosti potrebné podmienky, môže takto využiť počítačovú techniku a pripojenie na internet a rozvinúť ďalej svoj talent. Taktiež to môžu využiť aj na to, aby sa spojili so svojimi príbuznými.

Zapojiť sa môžete aj vy

V piatok, 26.11.2021, dm drogerie markt venuje 5 % z celkového denného obratu na vybavenie učební. Najlepšie na tom je, že pomôcť môžete aj vy. Stačí, keď v tento deň nakúpite v ktorejkoľvek dm predajni alebo aj v e-shope mojadm.sk. Aj vy sa môžete stať súčasťou krásneho projektu a pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

V spolupráci s dm drogerie markt
0
Komentovať