Táto optická ilúzia pobláznila ľudí po celom svete. To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás prezradí viac, než by ste čakali

Dana Kleinová

Reprofoto: TikTok (@mia_yilin)

Na to, aby ste sa dozvedeli niečo viac o vašej osobnosti, nepotrebujete len osobnostné testy. Niekedy postačí aj obyčajná optická ilúzia, na ktorej môžete vidieť dve veci. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Mind Journal, každý človek má odlišné stránky svojej osobnosti, pričom niektoré vlastnosti sú výraznejšie ako iné. Pomôcť odhaliť, ktoré to sú, niekedy môžu aj obyčajné optické ilúzie, ktoré testujú naše kognitívne schopnosti a pomáhajú odhaľovať skryté črty a sociálnu dynamiku. Mia Yelin na svoj profil na TikToku pridáva rôzne optické ilúzie, ktoré vás otestujú, a táto je jednou z nich.

Reprofoto: TikTok (@mia_yilin)

Čo vidíte ako prvé, keď sa pozriete na tento obrázok? Na prvý pohľad si môžete všimnúť valiaci sa hustý dym. Niektorí ľudia si však automaticky v hlave poskladajú tento dym do obrazca plodu v maternici a až neskôr si všimnú, že tento obrázok nevytvárajú čiary, ale dym.

Dym

Ak ste si ako prvý všimli dym, naznačuje to, že kladiete veľký dôraz na názory iných. Dojmy a to, ako vás vnímajú, sú pre vás dôležité. Ste pritom skromný človek a vedome sa snažíte prezentovať v čo najlepšom svetle. Získavate totiž uspokojenie z prijímania komplimentov a uznania. Kritika alebo negatívna spätná väzba vás môžu hlboko ovplyvniť, pretože máte tendenciu si ich zapamätať a niesť si ich so sebou aj po dlhom čase.

Okrem toho, keď uvidíte ako prvý dym, naznačuje to strach zo straty ľudí, ktorí majú vo vašom živote významné miesto, najmä vašich romantických partnerov. Myšlienka odlúčenia alebo vzdialenosti od nich môže vyvolať pocity nepokoja a obáv.

Dieťa

Najnovšie články