Nerovnoprávnosti medzi mužmi a ženami, s ktorými sa stretávame každý deň, no neuvedomujeme si to

Lucia Mužlová

wereblog/bostonmagazine

O nerovnoprávnosti sa toho už veľa povedalo aj napísalo a každý z nás má istú predstavu, čo to asi je. Väčšinou si to predstavujeme vo veľkom. Ženy nemajú rovnaké práva, zarábajú menej, sú podceňované na základe ich pohlavia… No tento problém nie je iba o veľkých veciach. Skladá sa aj z maličkostí, s ktorými sa stretávame každý deň.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pískanie na ulici

zeny1
wereblog.com

Koľkokrát sa vám stalo, že na vás na ulici niekto zapískal? A koľkokrát by sa niečo také stalo mužovi? Viete si predstaviť, ako by sa ľudia pozerali na ženu, ktorá by zapískala na muža, ktorý sa jej páči? Ale to predsa dámy nerobia…

Časopisy

zeny2
pinterest.com

Existujú ženské časopisy alebo magazíny pre ženy. Ale potom tu máme mužov, ktorí majú pánske magazíny. Prečo to nie sú mužské magazíny? Alebo prečo aj my nemáme dámske magazíny? Nehovoriac o témach v daných časopisoch. My ženy sa zaujímame iba o módu, klebety a mejkap, zatiaľ čo páni sa zaujímajú o politiku, ekonómiu, elektroniku, filmy…

Vrecká

zeny3
pinterest/pinterest

Všimli ste si niekedy, že muži vedia všetky potrebné veci jednoducho odložiť do vrecka, zatiaľ čo my potrebujeme kabelky? Áno, priznávam, že kabelky sú vec veľmi potrebná, keďže v nich nosíme veľa podstatných vecí, ale nebolo by celkom fájn, ak by sme mali nejaké to použiteľné vrecko na nohaviciach? Naše rifle musia byť zásadne úzke a žiadne vrecko nesmie pokaziť celkový dojem štíhlosti!

Farby

zeny4
pinterest.com

Pre ženu je určená farba ružová a žiadna iná! Koľko výrobkov či už v drogérii alebo parfumérii je pre ženy iba v ružovej farbe? Nie, žena nemôže mať predsa žiletky čiernej alebo zelenej farby, to proste nejde.

Žiletky

zeny5
wikihow.com

Keď už som spomenula tie žiletky… Vedeli ste o tom, že žiletky určené pre mužov sú omnoho ostrejšie, kvalitnejšie a častokrát aj lacnejšie ako žiletky pre nás? Nie? Tak to nabudúce vyskúšajte…

Veľkosť a cena výrobkov

zeny6
haysdrugstore.com

S týmto problémom sa stretávame hlavne v drogérii. Väčšina z nás si to neuvedomuje, pretože ak si ideme kúpiť napríklad šampón, automaticky zabočíme do uličky, kde nájdeme šampón určený pre naše vlasy. Výrobky určené pre mužov však majú častokrát úplne rovnaké zloženie, ibaže sú vo väčšom balení, za nižšiu cenu a samozrejme s nápisom IBA PRE SILNÝCH CHLAPOV.

Domáce práce

zeny7
fertility-news.rmact.com

Myslím si, že tento bod je celkom jasný aj bez nejakých komentárov. Domáce práce sa delia podľa pohlavia už od malička.

A jeden malý bonus na záver: fenomén zvaný „Menspreading“

zeny8
bostonmagazine.com

Samotné slovíčko vám toho zrejme veľa nenapovie, no som si istá, že každá z nás to pozná. Sedíte si v autobuse a odrazu nastúpi celkom pohľadný mladý muž a prisadne si k vám. A vy sa odrazu ocitnete v stiesnenom priestore, pretože mladý muž potrebuje veľa priestoru, keďže sedieť musí s naširoko rozkročenými nohami. My dámy ale takto sedieť nemôžeme, bolo by to pohoršujúce!

Účelom tohto článku samozrejme nebolo uraziť našich drahých mužov, veď bez vás by sme boli rovnako stratení ako vy bez nás!

zdroj: babskeveci.sk (Aďka)

Najnovšie články