Rozprávka sa stala realitou. Na východnom Slovensku stojí chalúpka deduška Večerníčka

Lucia Mužlová

Irena Lešaničová Malinčová

Legendárna postavička deduška Večerníčka sprevádzala mnohých z nás počas celého detstva. Známa zvučka, ktorá sa menila podľa ročných období s typickou jednoduchou grafikou a melódiou upozorňovala všetky deti, že najbližšie minúty bude televízna obrazovka patriť im. Neodmysliteľnou súčasťou zvučky bola aj chalúpka, v ktorej deduško Večerníček spolu so svojim psíkom, bývali. Chceli by ste si túto chalúpku pozrieť v reále? V dedinke Nová Sedlica v okrese Snina sa nachádza jej replika, ktorá láka turistov z celého Slovenska, aby si zaspomínali na svoje detské, bezstarostné časy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Fotografiu tejto chalúpky vytvorila fotografka Irena Lešaničová Malinčová, ktorá fotku mierne graficky upravila, aby sa viac podobala spomínanej rozprávkovej chalúpke.

Irena Lešaničová Malinčová
Irena Lešaničová Malinčová

Pridala známe hviezdičky zo zvučky a upravila ešte niektoré detaily, no inak chalúpka vyzerá rovnako, ako ju poznáme z Večerníčkov.

Zaspomínajte si na deduška Večerníčka a samozrejme aj na jeho chalúpku pripomenutím si zvučky:

[youtube XQRS97Qki-Q 720 410]

Samotná chalúpka však nie je v dobrom stave, je neobývaná a chátra. Údajný problém predstavuje nevysporiadané vlastníctvo. Obec Nová Sedlica by ju chcela opraviť a využívať ako atrakciu. Či sa to podarí je ale otázne.

Takto vyzerá chalúpka v reále:

domcek-deducko
Irene Photography
domcek-deducko1
Irene Photography
domcek-deducko2
Irene Photography

zdroj: babskeveci.sk, dnes24.sk, Irene Photography

Najnovšie články