Tesco sa odhodlalo k radikálnemu kroku. Takýmto spôsobom chcú vyjadriť podporu Ukrajine

Kristína Hagarová

Foto: RickRichards [CC BY-SA]

Sieť supermarketov Tesco prestane nakupovať ruské výrobky, aby vyjadrila svoju podporu Ukrajine. Oznámila to sieť supermarketov v Spojenom kráľovstve, pričom patrí k najväčšej spoločnosti v krajine.

Ako uvádza portál Ladbible, neznamená to, že ruské výrobky stiahnu z regálov, iba to, že ich už viac nebudú nakupovať. Hovorca pre portál povedal, že už nebudú kupovať produkty od podnikov, ktoré sú v úplnom vlastníctve Ruska. Zároveň podporujú humanitárnu pomoc prostredníctvom partnerstiev s Červeným krížom, potravinovými bankami a ďalšími humanitárnymi organizáciami na pomoc ľuďom, ktorých vojna zasiahla.

Množstvo obchodov sa pridalo

Množstvo obchodov však tiež oznámilo, že budú ruské produkty úplne sťahovať z predaja. Konkrétne ide napríklad o ruskú vodku Russian Standard. Spoločnosť založil ruský miliardár a stále sa vyrába priamo v krajine. Spoločnosť Co-op a Morrisons potvrdili, že alkohol hneď odstránia z regálov. Spoločnosť Sainsbury’s už nebude predávať ani slnečnicové semiačka pochádzajúce z Ruska. Stiahnu viac ako 100 produktov, niektoré alkoholické nápoje, ale aj sladkosti a ryby.

Krok spoločnosti Tesco prichádza po tom, čo mnoho ľudí požiadalo supermarket, aby nasledoval príklad svojich konkurentov a odstránil tieto výrobky. Hovorca spoločnosti povedal: „Stojíme jednotne s ľuďmi na Ukrajine. Preskúmali sme náš sortiment a rozhodli sme sa stiahnuť z predaja všetky produkty, ktoré 100-percentne pochádzajú z Ruska.“

3
Komentovať