Prezidentka Zuzana Čaputová bola neprehliadnuteľná. Šaty, ktoré zodpovedali protokolu

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Byť ženou prezidentkou znamená, že všetci riešia nielen jej funkciu, ale aj jej módny vkus. Preto sa veľa ľudí zameriava aj na jej oblečenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najnovšie zaujala na odovzdávaní cien Eset Science Awards. Na tejto akcii opäť raz ukázala, že Slovensko reprezentuje s gráciou. „Je skvelé vidieť, koľko nadania, odhodlania, tvrdej a neúnavnej práce sa skrýva za úspechmi tých, ktorí siahajú na najvyššie vedecké méty,“ napísala na sociálnej sieti.

Na odovzdávaní cien mala na sebe modré a elegantné metalické šaty. Nielen, že sa držala modrej farby, ktorá je v tejto sezóne populárna, ale zároveň sa držala protokolu, ktorý odzrkadľoval danú akciu. Šaty jej opäť vytvoril návrhár Boris Hanečka, ktorý stojí za väčšinou jej outfitov.

Odovzdávanie cien

„Včera som sa zúčastnila odovzdávania Eset Science Awards – ocenenia pre výnimočných vedcov, vedkýň, pedagogičiek a pedagógov. Prišli sme osláviť ľudskú zvedavosť, túžbu po nových vedomostiach, vedecký a všeobecne ľudský pokrok – to všetko však prekvitá jedine v otvorenom, demokratickom prostredí.

Vedecké poznanie stojí na tých istých základoch, po ktorých včera volali ľudia v uliciach Bratislavy: po slobode myslenia, rovnosti v právach a úcte k pravde. Pretože v spoločnosti, v ktorej sú ľudia ohrození len pre svoju orientáciou, presvedčenie, rasu či vieru, nemožno hovoriť o žiadnom pokroku a nemožno v nej budovať ľudské šťastie.“

Ako vníma stav vedy?

„Stav vedy a podmienok pre jej rozvoj nevnímam ako izolovaný ostrov, ale skôr ako prirodzený odraz celkovej nálady a spoločenskej klímy, v ktorej žijeme a ktorej sme spolutvorcami a tvorkyňami. Pripomína nám to, aké dôležité je systematicky podporovať a motivovať tých najlepších a tie najlepšie v akademickom a vedeckom prostredí. Vytvárať im nielen priaznivé materiálne podmienky pre rozvoj vedy a výskumu, ale tiež spoločenské podmienky k posilňovaniu vzdelanosti a úcty k poznaniu.

Nielen oceneným, ale aj všetkým ostatným vedkyniam a vedcom gratulujem a želám im veľa ďalších úspechov v ich nesmierne užitočnej práci!“

Mnohí ľudia jej outfit hodnotili veľmi pozitívne a taktiež v nich opäť videli „podpis“ návrhára Borisa Hanečku. Čo si o ňom myslíte vy?

Najnovšie články