Zuzana Čaputová v elegantných modrých šatách zaujala. Ľuďom neunikol tento zaujímavý detail

TASR , Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka Zuzana Čaputová nezaháľa a vo veľkom navštevuje slovenské mestá. Snaží sa pomáhať týraným ženám či matkám samoživiteľkám aj tým, že na tento problém upozorňuje. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pre ľudí trpiacich hladom a nedostatkom potravín sa do výdajného miesta Potravinovej banky Slovenska v Lučenci podarilo presmerovať 38 ton potravín. Počas návštevy krízového centra občianskeho združenia Za dôstojný život to v stredu povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá o programe druhého dňa svojho regionálneho výjazdu informovala aj na sociálnej sieti.

Iniciovala stretnutie

Prezidentka v Lučenci iniciovala stretnutie s potravinovou bankou a výrobcami potravín v regióne, na ktorom sa spoločne dohodli na zintentívnení pomoci ľuďom najohrozenejších nedostatkom potravín a hladom. „Vďaka veľkorysosti výrobcov potravín a drobných podnikateľov z tohto regiónu sa podarilo do potravinovej banky presmerovať 38 ton potravín, čo predstavuje 110.000 porcií jedla pre ľudí z tohto regiónu,“ povedala Čaputová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Hlava štátu sa stretla aj s primátorkou Lučenca Alexandrou Pivkovou, s ktorou hovorila o vývoji sociálnej situácie a zamestnanosti v regióne. Navštívila tiež miestnu strednú zdravotnícku školu, ale i fitnescentrum, kde sa zaujímala o to, aký typ pomoci by tomuto sektoru pomohol po náročnom období spôsobenom pandémiou nového koronavírusu. Prezidentka v stredu navštívila i sociálny podnik Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Rovňanoch v okrese Poltár, ktorého ovocný sad slúžil 50 rokov ako šľachtiteľská a genetická stanica. BBSK v sade v uplynulých rokoch vysadil 500 nových stromov, v minulom roku odštartoval pestovanie cesnaku a v tomto roku pridal i 700 sadeníc malín, levanduľu a včelíny.

Upozornila na dôležitú vec

„Sociálny poľnohospodársky podnik v Rovňanoch je úspešným príkladom toho, ako sa prostredníctvom sociálnej ekonomiky dá vytvoriť cesta na trh práce a dôstojný život práve ľuďom, ktorí sú dlhodobo nezamestnaní, zdravotne postihnutí alebo inak znevýhodnení,“ ocenila Čaputová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

V utorok (1. 6.) navštívila prezidentka i Rimavskú Sobotu, kde sa sa osobne stretla s opatrovateľkami a upozornila na potrebu nového zákona o dlhodobej starostlivosti o seniorov, ktorý by umožnil lepšie pracovné podmienky pre túto profesiu. „Vieme, že nám chýbajú zdravotníci a opatrovateľky, a všetko je to o kvalitných pracovných podmienkach,“ uviedla Čaputová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

V Jelšave hlava štátu počas prvého dňa regionálneho výjazdu absolvovala prehliadku Slovenských magnezitových závodov a pripomenula, že podľa platnej slovenskej legislatívy nezískavajú samosprávy z poplatkov z ťažby žiadne financie. Ako dodala, verí, že sa podarí prehodnotiť environmentálne spravodlivejšie riešenie a časť poplatkov bude v budúcnosti plynúť do miest a obcí, kde sa ťažba realizuje.

Udáva trendy aj inšpiruje

Hoci to mnohým ľuďom pripadá povrchné a nevhodné, prezidentku pozorne sledujú všetci, čo sa zaoberajú módou alebo ich to trochu zaujíma. Ako prezidentka Slovenskej republiky bude vždy pod drobnohľadom stylistov, pretože má, na rozdiel od mužov, oveľa viac možností. Očakáva sa od nej, že sa bude obliekať primerane svojej funkcii, ale aj príležitosti. Hoci je to už priam známy fakt, ľudia často upozorňujú na to, že prezidentka skutočne nemá problém si obliecť jedny šaty viackrát, čoho dôkazom bola aj táto udalosť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

V kráľovsky modrých šatách vyzerala naozaj výborne a je to pre ňu už stávka na istotu. Čo si myslíte vy?

1
Komentovať