Martina Schindlerová reagovala na kritiku hymny v jej podaní. Jej slová mnohých prekvapia, vraj spievala najlepšie, ako vedela

Dana Kleinová

Foto: Instagram (schindlerovamartina)

Známa speváčka sa rozhodla reagovať na kritiku. K hymne v jej podaní si ľudia nebrali servítku pred ústa a zaplnili jej profil kritikou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako sme vás informovali v článku, speváčka Martina Schindlerová mala tú česť zaspievať slovenskú hymnu pred zápasom HC Slovan a HC Košice. A hoci sa jej fanúšikovia na jej vystúpenie tešili, ohlasy na jej spev na seba nenechali dlho čakať. Martinine komentáre na sociálnej sieti zaplnila kritika a speváčka nakoniec nemala inú možnosť, než zareagovať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martina Schindlerova (@schindlerovamartina)

Spievala vraj najlepšie, ako vedela

Ľudia v komentároch Martine odkázali, že bolo od nej neúctivé upraviť si hymnu podľa seba a tváriť sa, ako by šlo o popovú pieseň. „Martina jedna rada – je absolútne fau pax upravovať štátnu hymnu. Je to neúcta, nespievala si Gotta ani Gombitovu ale ŠTÁTNU HYMNU SLOVENSKEJ REPUBLIKY,“ odkázala jej napríklad jedna komentujúca a ďalší sa hneď pridali. Martina však dlho na kritiku nereagovala, hoci sa neustále objavovala pod príspevkami zo zápasu a bolo zrejmé, že ľudia očakávali vysvetlenie. A nakoniec sa ho aj dočkali.

„Verím, že to tým uzavrieme a posunieme sa ďalej,“ prehlásila Martina hneď na začiatku po tom, ako povedala, že sa najprv vyjadrovať nechcela, no nakoniec jej to nedalo. „Ja som našu hymnu zaspievala po svojom, zo srdca, najlepšie, ako som vedela. Mala som z toho radosť a predtým som si vypočula, ako sa spievajú hymny vo svete pred športovými zápasmi a chcela som vyzdvihnúť tú krásnu melódiu našej hymny a aj to posolstvo,“ vysvetlila speváčka.

„Všetkým sa zapáčiť nedá a to je jasné,“ dodala Martina a komentáre pod týmto príspevkom to dosvedčili. „Nerieš to. Buď sama sebou a keď si z toho mala radosť, tak je to v poriadku,“ znel jeden komentár, no hneď za ním nasledoval presne opačný. Stálo v ňom: „Po svojom, ale strašne falošne, mimo rytmu, a bolo to skôr škriekanie.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martina Schindlerova (@schindlerovamartina)

Najnovšie články