Tento zábavný test vám prezradí viac o vašej osobnosti. Stačí, ak si vyberiete svoju obľúbenú farbu

Lucia Mužlová

Takmer každý z nás má svoju obľúbenú farbu. Dokonca aj keď si nemyslíte, že ju máte, s veľkou pravdepodobnosťou sú však farby, ktoré uprednostňujete. Všetci máme svoje preferencie. Takto proste ľudia fungujú. Ak ste niekedy uvažovali nad tým, čo môže o vás hovoriť vaša obľúbená farba, ste na správnom mieste, aby ste sa o tom dozvedeli viac. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Predtým by som vám ale priblížila pár faktov o farbách, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v našich životoch. Najpopulárnejšou farbou vo svete je modrá, ktorá je zároveň aj najobľúbenejšia u mužov. Ženy, na druhej strane, dávajú prednosť čiernej farbe. Žltú farbu obľubuje len päť percent ľudí a mladí sa často vyhýbajú oranžovej.

colors1
pixabay.com

Ak je vaša obľúbená farba modrá

Ste pokojná a dokážete byť najviac nad vecou.

color2
pixabay.com

Modrá je farbou oceánu a je často spájaná s pocitom pokoja. Tí, ktorí ju obľubujú, sú schopní nájsť pokoj v situáciách, kde iní nie. S ľuďmi, ktorí nosia túto farbu, sa ľahko vychádza, sú spoľahliví a celkovo sú veľmi obľúbení.

Ak je vaša obľúbená farba červená

Rada na seba upútate pozornosť a zanechávate trvalý dojem.

color3
pixabay.com

Štúdiá tiež potvrdili skutočnosť, že obe pohlavia sú viac priťahované k osobe odetej v červenej farbe ako ktorejkoľvek inej. Ľudia, ktorí obľubujú túto farbu, sú si vedomí tohto efektu a väčšinou sú natoľko extrovertní a sebavedomí, aby to využili.

Zaujímavosťou je tiež zistenie, že preferencie pre červenú rastú u žien, ktoré dosiahli vrchol plodnosti v ich menštruačnom cykle.

Ak je vaša obľúbená farba zelená

Peniaze a bezpečnosť sú pre vás veľmi dôležité.

color4
pixabay.com

Možno by ste si mysleli, že ľudia uprednostňujúci túto farbu majú blízko k prírode. Avšak títo ľudia chcú mať finančnú istotu a istotu vo vzťahoch. Mienka ostatných je pre nich veľmi dôležitá a chcú byť vnímaní ako úspešná, bohatá a významná osobnosť v ich spoločenských kruhoch.

Ak je vaša obľúbená farba oranžová

Ste priateľská, bezstarostná a pravdepodobne centrom diania.

color5
pixabay.com

Ľudia, ktorí uprednostňujú túto farbu, chcú byť centrom pozornosti, sú okázalí v prírode, no napriek tomu nemajú veľmi seriózne myšlienky. Sú priateľskí a ľudia to obľubujú, kým nezačnú byť až príliš okázalí. V tom prípade sa môže stať, že sa priatelia dajú na útek.

Ak je vaša obľúbená farba fialová

Ste trošičku v oblakoch, ale svojským spôsobom.

color6
pixabay.com

Uprednostňujete mysticizmus pred realitou a radšej sa pozeráte na svet cez svoje fialové okuliare, čo môžu ťažko vnímať ľudia vo vašom okolí.

Ak je vaša obľúbená farba sivá

V tomto prípade sa bojíte záväzkov.

color7
pixabay.com

Niekde medzi čiernou a bielou je samostatná farba – sivá. Z hľadiska psychológie farieb je sivá bez emócií, nudná, samostatne stojaca a nerozhodná farba. Tí, ktorí obľubujú túto farbu, nemajú výhradne obľúbené a menej obľúbené veci.

Ak je vaša obľúbená farba  ružová

Pravdepodobne budete naivná, utiahnutá a máte jemné cítenie.

color8
pixabay.com

Tí, ktorí uprednostňujú túto farbu, sa väčšinou chcú vyhnúť dospelosti a týmto spôsobom pretrvávajú v detskej naivite. Detské správanie sa prejavuje hlavne pri komunikácii s ostatnými.

Ak je vaša obľúbená farba čierna

Sčasti ste náladová a sčasti sofistikovaná.

color9
pixabay.com

Váš realistický pohľad na svet udržuje pesimizmus a náladovosť v šachu, zatiaľ čo váš jednoduchý prístup, ktorý dodáva vašim činom temnosť, ich môže vykresliť viac  sofistikované ako v skutočnosti sú.

Ak je vaša obľúbená farba biela

Ste nevinná. Alebo si myslíte, že ste.

color10
pixabay.com

Biela zahŕňa nevinnosť, panny a postavu F. S. Fitzgeralda Daisy, ktorá obľubovala túto farbu. Títo ľudia chcú presvedčiť seba i ľudí naokolo o svojej nevinnosti a dbajú na svoj vzhľad.

Ak je vaša obľúbená farba hnedá

Ste jednoduchá a pohodlná.

color11
pixabay.com

Tí, ktorí majú radi hnedú, nemajú potrebu extravagancie. Obľubujú veci tak, ako sú, bez akýchkoľvek komplikácií. Sú spoľahliví, skromní a priami.

Ak je vaša obľúbená farba žltá

Ste šťastný idealista, ktorý je príliš často podcenený.

color12
pixabay.com

Túto farbu preferuje len určitý typ osobnosti. Ide hlavne o mieru optimizmu a idealizmu, ktorou osoba disponuje.

Pozri tiež: Tento zábavný test osobnosti vám prezradí, akým ste človekom. Stačí, keď si vyberiete jedny dvere

Zdroj: babskeveci.sk (Bianka Pontyová), bustle.com

Najnovšie články