Stačí len tento trik a živý vianočný stromček bude krásny aj po Novom roku. Túto vec urobte hneď po príchode domov

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mnohí nedočkaví ľudia, ktorí sa nemôžu nabažiť atmosféry Vianoc, majú už teraz postavený vianočný stromček. To je však výhodné hlavne v prípade umelých stromčekov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď ide o živý, ľudia väčšinou počkajú a zaobstarajú si ho až pár dní pred Vianocami, kedy majú istotu, že im vydrží aj po sviatkoch. Existuje však niekoľko trikov, ako to môžete zariadiť. Portál The Sun zverejnil tipy Veroniky Kusak, ktorá vianočný stromček predala aj princovi Harrymu a Meghan Markle. S jej tipmi sa vám podarí živý stromček udržať živý aj po Novom roku.

Foto: unsplash

Toto spravte hneď, keď ho prinesiete domov

Hneď, ako si stromček donesiete domov, mali by ste ho dať na balkón poprípade na dvor, no dôležité je, aby ste z neho dali dole ochrannú sieť. Stromčeku tak dáte čas na to, aby sa usadil do svojej prirodzenej polohy. Keď už vidíte, sa stromček dal do svojej prirodzenej polohy, môžete ho dať do izby. Pred posadením do stojana by ste z neho mali trochu odrezať, podobne ako pri rezaných kvetoch. To mu pomôže nasať vodu a zabráni ovisnutiu konárov, z ktorých môže skoro opadávať ihličie.

Ľudia podceňujú výber miesta

Mnohí ľudia tiež podceňujú výber miesta, kde sa bude stromček nachádzať. Najlepšie je ho umiestniť čo najďalej od zdroja tepla, teda od radiátoru a od krbu.

Najlepšie je potom stromček postriekať špeciálnym sprejom, vďaka ktorému bude ihličie vyzerať voskovo a nebude z neho unikať vlhkosť. Nemali by ste zabúdať na pravidelné dolievanie vody do stojana. Veronika tiež spomína trik s aspirínom. Keď ho pridáte do vody, stromček by vám nemal opadať.