Ešte ani nevyšla a už je pod paľbou kritiky. Kniha princa Harryho mnohých zarazila už samotným názvom

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (misanharriman)/ Profimedia

V januári 2023 vyjde dlhoočakávaná kniha, ktorú napísal princ Harry. Jeho monografia má názov Spare a otvorí mnohé dvere, ktoré možno mali zostať zatvorené.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kniha vyvoláva rôzne otázky už len svojím názvom, keďže Spare znamená v preklade zbytočný. Ako informuje portál People, mnohí ľudia si myslia, že ukazuje na jeho postavenie v kráľovskej rodine, ako mladšieho syna a teda v tom čase druhého v poradí na kráľovský trón.

Pôjde o úprimnú spoveď

Podľa vydavateľov Penguin Random House je to pre Harryho konečne jeho príbeh. Monografia má oficiálne obálku, názov a aj dátum vydania, ktorý je stanovený na 10. januára 2023. Bude mať 416 strán a bude surová a neochvejne úprimná. Podľa mnohých sa v nej Harry odhalí ako nikdy a ukáže, že dokáže milovať aj napriek veľkému žiaľu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Penguin Random House (@penguinrandomhouse)

Vracia sa k silným momentom

Vracia sa hneď k jednému z najsilnejších momentov, ktorý si mnohí ľudia pamätajú, a to ku chvíli, kedy dvaja mladí chlapci, dvaja princovia, musia kráčať za matkinou rakvou, pričom ich sleduje celý svet v smútku a hrôze. Vtedy si všetci kládli otázku, ako sa cítia a ako sa ich život bude vyvíjať naďalej. Kniha sa sústredí aj na jeho bývalú pozíciu v kráľovskej rodine, druhorodeného syna princa Charlesa a princeznej Diany, kedy sa o ňom často hovorilo ako o náhrade.

Vydanie sa posunulo kvôli úmrtiu kráľovnej

V súčasnej dobe princ Harry už vystúpil z kráľovskej rodiny, zároveň sa však po narodení Williamových detí jeho pozícia dediča trónu posunula až na piate miesto. Podľa informácií bude po prvý raz písať o veciach, o ktorých sa nehovorilo, napríklad aj o službe v Afganistane či jeho roliach manžela a otca. Výťažok z knihy pôjde charitám. Kniha mala pôvodne vyjsť v septembri tohto roka, avšak jej vydanie sa kvôli úmrtiu kráľovnej Alžbety odložilo.

„Toto nepíšem ako princ, ktorým som sa narodil, ale ako muž, ktorým som sa stal,“ píše Harry vo vyhlásení. Dodával, že v priebehu rokov nosil veľa tvárí, zažil veľa vrcholov a pádov a z mnohých vecí sa ponaučil, preto si myslí, že má čo povedať.