Prezidentka Zuzana Čaputová poukázala na dôležitú vec. Ľudia si hneď všimli toto

SITA

FOTO TASR - Martin Baumann

Táto neľahká doba priniesla prehlbovanie sociálnych rozdielov v prístupe ku vzdelaniu. Tisíce detí počas dlhých mesiacov nemali šancu byť súčasťou online vyučovania.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prezidentka Zuzana Čaputová na to poukázala vo videu zverejnenom v jej profile na sociálnej sieti. Pri príležitosti Dňa učiteľov sa poďakovala učiteľom, ktorí v rámci svojich možností urobili veľa, aby týmto deťom pomohli. Hlava štátu verí, že najbližšie mesiace už budú lepšie a že do škôl sa znovu vráti život, „lebo žiadna technológia nenahradí bezprostredný ľudský kontakt“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Potrebujeme odborníkov

„Ján Amos Komenský hovoril, že celý náš život je priestor, v ktorom sa neustále učíme. Čomu nás naučil tento nezvyčajný a nečakaný rok mimo školy? Naučil nás, ako veľmi potrebujeme naše učiteľky a učiteľov. Lepšie ako pred rokom chápeme, že uprostred rastúcej epidémie samoty je škola mimoriadne dôležitá. Je kotvou duševného zdravia a v neustále sa meniacom svete prináša štruktúru a predvídateľnosť,“ doplnila prezidentka. V boji s vírusom ľudia podľa nej taktiež pochopili, ako veľmi potrebujú špičkových vedcov a odborníkov.

Najnovšie články