Kráľovná im klepla po prstoch. Meghan a Harry sa budú musieť vzdať ešte jednej veci, z ktorej majú peniaze

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Napriek tomu, že Meghan a princ Harry sú so svojím odchodom z kráľovskej rodiny stotožnení a nič neľutujú, kráľovná to vidí inak. Len nedávno sme vás informovali o tom, že sa jej podľa zdrojov nepáči video, ktoré zverejnili na svojom Instagrame.

Článok pokračuje pod videom ↓

Teraz to podľa portálu Metro zašlo ešte ďalej. Po skončení svojho „kráľovského života“ už viac nebudú môcť používať svoju značku Sussex. Na tomto základe je postavený aj ich Instagram, kde sa zaregistrovali ako Sussex Royal, čo je zároveň aj ich ochranná známka pre vetky veci, vrátane odevov, kancelárskych potrieb, kníh a učebných materiálov. Kráľovná a aj vyšší úradníci uviedli, že výraz „royal“, teda „kráľovský“ by nemali používať počas obchodovania.

Foto: archív TASR

Podľa zdroja prebiehajú diskusie o zmene, keďže Harry a Meghan odchádzajú, budú sa usilovať o finančnú nezávislosť a prišli aj o titul kráľovská výsosť, nie je celkom na mieste, aby pod touto značkou niečo predávali. „V rámci procesu transformácie vojvodkyne a vojvodu zo Sussexu a prechod na novú kapitolu sa plánuje spustenie novej neziskovej organizácie,“ uviedol zdroj. Princ Harry a Meghan v súčasnosti žijú v Kanade aj so svojím synom Archiem a pripravujú sa na oficiálny odchod od svojich kráľovských povinností.

Foto: AP Photo/Frank Augstein

Podľa niekoľkých zdrojov ešte ani oni sami nevedia, čo to bude pre nich vlastne znamenať. Rozhodnúť sa má do jari a v súčasnosti prebiehajú intenzívne diskusie o tom, ako to celé bude vyzerať. Diskutuje sa aj o prípadnej zmene ich ochrannej známky, teda aj profilu na sociálnych sieťach.