Mamička zverejnila nahnevaný status: Letuška ma zakrývala dekou, keď som dojčila svoju dcéru

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Dojčenie na verejnosti je jednoznačne stále predmetom diskusií. Mnohí ľudia ho berú za niečo prirodzené, čo sa môže robiť naozaj kdekoľvek, kedy to dieťa potrebuje. Napriek tomu sa stále matky, ktoré dojčia na verejnosti, stretávajú s nepochopením.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď však ide o nejaké zahaľovanie toho, že žena dojčí, opäť sa stretávame s rozporuplnými názormi. Niekto to vidí ako nevhodné a považuje fakt, že sa žena takto odhalí. Na druhej strane, keď to neprekáža danej žene, prečo by to malo pohoršovať niekoho iného? Osobitnou kategóriou je dojčenie v lietadle, kedy sa žena naozaj nemá, kam schovať. Toalety nie sú v tomto prípade dobrou voľbou

Ak chcete dojčiť bez problémov, touto spoločnosťou neleťte

Shelby Angel zverejnila nedávno status, ktorý pobúril mnohé mamičky. Podľa nej holandská letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines zareagovala na fakt, že dojčila v lietadle skutočne nevhodne. „Upozornenie pre všetky dojčiace mamičky: NELEŤTE S KLM! Pred mesiacom som letela so svojím ročným dieťaťom zo San Francisca do Amsterdamu. Bol to tretí let, ktorý som so svojou dcérou absolvovala. Dojčila som ju, lebo ju to upokojuje, pomôže jej to zaspať a cíti sa dobre. Pri dojčení nemá rada, keď je zakrytá,“ napísala.

Nikto sa nesťažoval

„Urobila som všetko preto, aby som bola diskrétna, no je jasné, že koža sa hocikedy ukáže. Predtým, než sme skončili, ku mne prišla letuška aj s dekou. Povedala mi, a to teraz citujem: Ak chcete pokračovať v dojčení, musíte sa zakryť. Povedala som jej, že určite nie, pretože moja dcéra nemá rada, keď je zakrytá. Rozrušilo by ju to oveľa viac, ako keby som ju vôbec nedojčila. Tak ma varovala, že ak sa bude niekto sťažovať, musím sa s tým vysporiadať ja. Nikto sa nesťažoval.“ Mamička sa ďalej počas letu cítila naozaj hrozne, hoci vedela, že na to nemá vôbec žiadny dôvod.

Zvláštna reakcia leteckej spoločnosti?

„Počas letu sa už na mňa letuška ani nepozrela. Cítila som sa extrémne nepríjemne a bez rešpektu. Keď sme prišli domov, napísala som sťažnosť KLM. Povedali mi, že by som mala rešpektovať ľudí iných kultúr… namiesto toho, aby sme chránili dojčiace matky a ich deti, ktoré už aj bez toho čelia tlaku, keď so svojím dieťaťom niekam letia.“ Spoločnosť KLM jej odpísala, že správanie letušky nebolo vôbec nevhodné, pretože predsa robila všetko v súlade s pravidlami KLM.

Mamička si vyslúžila podporu aj od ďalších ľudí, všetci tvrdia, že dojčenie je predsa prirodzená vec v každej kultúre a rozhodnutie leteckej spoločnosti je pre nich viac, než len nepochopiteľné. Čo si o dojčení na verejnosti myslíte vy?