Tento projekt vám ukáže, ako vyzerajú jedny šaty zachytené na 11 rôznych modelkách vždy inou fotografkou

Kristína Hagarová

Foto: besidetheseasidephotography/Gary Hill

Mnohí z nás si určite pamätajú obľúbený film Sesterstvo putovných džínsov, keď jedny džínsy sedeli všetkým štyrom dievčatám rôznych konfekčných veľkostí. Presne to vám napadne, keď uvidíte fotografie umelkyne, o ktorej informovala Boredpanda.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: besidetheseasidephotography
Foto: besidetheseasidephotography

Tým „čarovným“ kúskom oblečenia boli v tomto prípade šaty. A hoci nemajú magickú moc, majú originálny strih, čo môžete vidieť aj na fotografiách Danielle Reeder. Myšlienka „The Travelling Dress Collective“ bola dať šaty viacerým fotografom po celej Veľkej Británii a zistiť, ako s nimi budú pracovať.

Foto: Danielle Reeder

Variácie štýlov, žánrov, prostredia a aj žien spôsobila naozaj krásne ohlasy. Každá z fotografií rozpráva úplne iný príbeh, preto si naozaj originálne a šaty vždy vyzerajú inak, hoci sú stále rovnaké. Každý z fotografov mal na vytvorenie svojho vlastného obrázku päť dní, potom sa šaty posielali ďalšiemu umelcovi.

Žiadne pravidlá

„Neexistovali žiadne iné pravidlá… Je úžasné, keď vidíme, že všetky fotografie sa konečne spojili, každý je úplne jedinečný vo svojej vízii a štýle, “ povedala Danielle pre portál boredpanda. Každý z účastníkov sa neskôr podelil o svoje skúsenosti s nádhernými  šatami a nápadmi. „Do tých šiat som sa okamžite zamilovala. Bola to láska na prvý pohľad a mala som s nimi veľa plánov, ktoré nakoniec dopadli úplne inak a lepšie.“ Samotná Danielle zobrazila šaty ako slobodu aj na svojej webstránke.

Všetky fotografie si môžete pozrieť v galérii a príbehy, ktoré sa za nimi skrývajú si prečítate nižšie.

Pohodlné cestovanie

Foto: Gary Hill

Gary Hill zobrazila na svojej stránke šaty ako vec, ktorá je jednoducho pohodlná v každej príležitosti. Aj na cestovanie.

Elegancia baletky

Foto: Sophia Benham

Sophia Benham sa inšpirovala 16-ročnou baletkou a práve tanec vložila aj do prezentácie šiat.

Veľký Gatsby

Foto: Francesca Low

Francesca Low nás zase preniesla do rokov minulých a do čias veľmi populárnej knihy Veľký Gatsby, ktorá bola aj sfilmovaná.

Radosť na pláži

Foto: Rebecca Challis

Vzhľadom na materiál a na vzdušnosť sa Rebecca Challis inšpirovala práve plážou a morom.

Materstvo a dojčenie

Foto: Elora Viano

Podľa  Elora Viano sú zase šaty užasné na ukázanie toho, že dojčenie je prirodzená vec bez ohľadu na to, kde sa človek nachádza a čo má oblečené.

Pláž pred búrkou

Foto: Lauren Shepherd

Motivované plážou boli aj šaty Lauren Shepherd, no štýl jej fotografií je úplne iný. Západ slnka a prichádzajúca búrka je niečo, čo im dodalo iný rozmer.

Keď prídu nové šaty

Foto: Jo Haycock

Úplne jednoducho sa na to pozrela Jo Haycock, ktorá chcela zachytiť moment, keď prídu šaty domov.

Prirodzenosť skoro-ženy

Foto: Ashleigh Shea

Ashleigh Shea použila ako modelku svoju dcéru a aj keď pôvodne plánovala niečo iné, nakoniec to vyhrala prirodzenosť 13-ročného dievčatka.

Tie roky sedemdesiate

Foto: Chantal Storrs-Barbor

Úplne inak sa na to pozrela Chantal Storrs-Barbor, ktorá zvolila návrat do minulosti a pomocou svetiel a ikonického účesu umiestnila šaty do rokov sedemdesiatych.

Hanblivosť tu nemá miesto

Foto: Andrea Bradley

Fotografka Andrea Bradley sa rozhodla odfotiť samú seba, pretože práve to je niečo, čo bežne neskúša. Je hanblivý a tichý typ a cíti sa lepšie za kamerou a práve to je dôvod, prečo do toho šla. Aby sa dostala na svetlo.

Aj keď ide stále o rovnaké šaty, je naozaj zaujímavé, ako sa na ne dokážu rôzne pozerať ľudia rôznymi očami. Fotografie boli použíté so súhlasom autora projektu.