Kvôli chorobe nedokázala pokračovať. Svetoznáma herečka, ktorá bojuje so sklerózou multiplex, predviedla nádherné vystúpenie

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Svetoznáma herečka Selma Blair žiarila v tanečnej súťaži Dancing With The Stars (na Slovensku Let´s Dance). Napriek skleróze multiplex predvádzala krásne výkony.

Článok pokračuje pod videom ↓

Práve kvôli svojej diagnóze a zdravotným problémom však v súťaži nedokázala pokračovať a oznámila svoje odstúpenie. Na rozlúčku si svojím partnerom zatancovala valčík a jej odchod sa neobišiel bez sĺz. Plakali aj jej taneční kolegovia.

Kvôli zdravotnému stavu musela odstúpiť

Keď Selma pred pár rokmi oznámila, že trpí sklerózou multiplex, mnohí ľudia zostali šokovaní. Ona sa však rozhodla o svojej chorobe verejne hovoriť a aktívna je aj na sociálnych sieťach. Absolvovala transplantáciu kmeňových buniek a po pobyte v nemocnici musela dodržiavať prísnu izoláciu. Herečka mala obrovské bolesti a transplantácia už bola jediná možná cesta. Podstúpila rovnako agresívnu chemoterapiu, vypadali jej všetky vlasy, no prišlo aj zlepšenie zdravotného stavu.

Krásna rozlúčka so šou

Mnohých ľudí prekvapilo, keď sa tvorcovia tanečnej šou rozhodli obsadiť ju, no po celý čas ju monitorovali lekári, ktorí však po určitom čase povedali, že súťaž je pre ňu nielen náročná, ale aj nebezpečná. Z tohto dôvodu jej odporúčali, aby skončila, čo po výsledkoch z MRI aj urobila.

Spolu s tanečným partnerom sa rozhodli, že odtancujú posledný tanec a zo súťaže odstupuje. Už počas prvých krokov Selma začala plakať, pričom postupne svojím vystúpením dojala aj ostatných súťažiacich. Dojatý bol aj jej 11-ročný syn Arthur, ktorý ju sledoval v hľadisku.