Roger Federer: TOTO svojím deťom nikdy neurobím! Známy tenista šokoval verejnosť svojimi slovami

Michaela

Meno Roger Federer vám asi mnohým netreba nijak zvlášť predstavovať. Zrejme každý z nás vie, že sa jedná o tenisovú legendu zo Švajčiarska. Roger je profesionálnym tenisovým hráčom, ktorý má na svojom konte veľmi slušný počet úspechov, ako napríklad 19 titulov z Grand Slamu či 8 z Wimbledonu. Na tenisovom výslní sa drží už niekoľko rokov, a to od roku 2012. Čo sa týka športu, asi mu bol predurčený, keďže bol z vojenčiny vyradený s prívlastkom „nevhodný“. Ako dieťa sa navyše veľmi rád venoval aj basketbalu či bedmintonu.

Za manželku má Slovenku Mirku, s ktorou spoločne vychovávajú 4 deti. Pošťastilo sa im s dvojčatami, a to rovno dvakrát. Doma im robia radosť 8-ročné dievčatká Mile Rose a Charlen Riva a chlapci Leo a Lenny, ktoré sa narodili v roku 2014.

Ako to už býva, častokrát sa očakáva, že deti idú v takýchto prípadoch v šľapajach rodičov. Takmer sa na to spolieha. Čo myslíte, v akom duchu vychovávajú svoje deti Roger a Mirka, ktorá bola kedysi tiež úspešnou tenistkou?

Asi všetci by sme čakali, že z Mile Rose, Charlen Rivy, Lea a Lennyho vyrastú rovnaké tenisové hviezdy. Aj napriek tomu, že majú ich 4 ratolesti snáď tie najlepšie predpoklady nasledovať svojich rodičov v tenisovej kariére, majster v jednoručnom backhande, Federer, sa o svojich deťoch vyjadril celkom prekvapivo. Ako sám skonštatoval, u detí nepostrehol žiaden výnimočný tenisový talent ani nejaký výrazný záujem o samotný šport. Športy a pohyb majú radi, avšak nútiť ich do tenisu rozhodne nemá v pláne. Ak sa tak rozhodnú samé, budú ich v tom rodičia samozrejme s radosťou podporovať, tak, ako ho samotného podporujú deti snáď na každom jeho zápase a sú tak ozdobou každého turnaju.

View this post on Instagram

😂😂

A post shared by We Love Federer Family❤️ (@federerfamily_forever) on

Neviem ako vy, ale ja som sa v detstve s takouto možnosťou tak úplne nestretla. Vlastne vôbec. Keď sa raz rodičia rozhodli, že budem chodiť na taký a taký krúžok, tak som jednoducho musela. Je ale vidieť, že si už mnohí rodičia pomaly uvedomujú, že nútiť svoje deti do aktivít, ktoré ich nijako zvlášť nezaujímajú, nemá zmysel. Ľutujem síce, že ma nedali na ľudové tance, na ktoré by som pravdepodobne vtedy asi tiež nechodila úplne rada, no teraz to vnímam úplne inak.

Ako ste na tom vy? Čo si myslíte o výchove detí tohto tenisového páru?

Pozri aj: Práve sa stalo: Známy spevák mal nehodu a skončil so zranenou rukou. Fanúšikov o tom informoval na sociálnych sieťach

zdroj: babskeveci.sk (Michaela)

Najnovšie články