Suma, ktorá vás poriadne šokuje. Odborníčka povedala, koľko peňazí by mali mať ľudia našetrené do 30-tky

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Pre mnohých ľudí je 30-tka prvý veľký míľnik v živote a práve to je vek, kedy začnú rozmýšľať nad tým, ako si usporiadať život. 

Ako informuje portál Tyla, podľa odborníčky je dokonca známa aj suma, ktorú by ste mali mať našetrenú do tridsiatky. Ak však patríte medzi ľudí, ktorých takéto veci stresujú, ďalej už ani nečítajte. Hoci je to všetko relatívne, niektorých môže veľkosť tej sumy poriadne vydesiť. Je to totižto asi viac, ako by ste čakali.

Foto: maxpixel

Viete, koľko by ste mali mať našetrené?

Kelly Smith, expertka na financie z The Penny Hoarder pre ATTN povedala, že je dôležité brať do úvahy výšku vášho platu a taktiež aj výdavkov. Dôležité je začať šetriť čo najskôr a najlepší vek, kedy začať, je dvadsiatka. „Cieľom je dostať sa do bodu, kedy budete mať našetrené na 6 mesiacov vašich životných nákladov,“ povedala. To znamená, že by ste mali mať našetrené toľko, aby vám to pokrylo vaše náklady na polroka.

Foto: unsplash

Mnohých suma vystraší

Kelly informovala, že si uvedomuje, že pre ľudí je tento fakt zastrašujúci a mnohí si dokonca myslia, že to nie je možné. Vzhľadom na to, že sa momentálne nachádzame v kríze, všetko išlo hore a životné náklady sa poriadne zvýšili, šetrenie je veľmi komplikované. Podľa nej by si mal každý zapisovať svoje príjmy a výdavky, aby ste videli, koľko a na čo míňate.

Najnovšie články