Všimli ste si niekedy jej ruky na fotografiách? Toto je dôvod, prečo vojvodkyňa Kate nikdy nenosí lak na nechty

Banana

Zdá sa, že zákazov na kráľovskom dvore nie je nikdy dosť. Nekonečný zoznam pravidiel a tradícií sa samozrejme týka aj Kate Middleton. Obmedzenia platia aj pre také obyčajné veci, akými je lak na nechty, na ktorý sa vzťahujú prísne kritériá. Samotná kráľovná nosí jeden a ten istý odtieň už od roku 1989. V praxi však vojvodkyňu len ťažko zočíte s akýmkoľvek lakom. Nuž, manikúra dám je tiež pod drobnohľadom.

Nie je to tak dávno, čo sme písali o rôznych pravidlách, ktoré musí Kate Middleton dodržiavať. Pri zákaze vyjadriť svoj vlastný názor na verejnosti si asi väčšina z nás pomyslí, že byť členom kráľovskej rodiny nie je vždy až taká výhra.

Ak by ste však ešte stále mali pocit, že by ste si rady vymenili svoj život s vojvodkyňou, nasledujúci fakt vás možno presvedčí o opaku.

Nariadenia sa totiž vzťahujú i na takú maličkosť, akou je manikúra dám. Nejde len o to, že príslušníčky kráľovskej rodiny majú absolútne zakázané umelé nechty, dokonca si nemôžu vybrať ani farbu laku. Dôkazom je i kráľovná Alžbeta II., ktorá ostáva verná jedinej značke a odtieňu už od roku 1989! A to je už slušne dlhá doba.

28 rokov ste ju teda nemali šancu vidieť s iným odtieňom, ako je jemná ružová (anglický originál názvu odtieňa: Ballet Slippers) od značky Essie. Ak sa teda pri najbližšej úprave nechtov chcete cítiť ako z kráľovskej rodiny, pokojne siahnite po tejto jemnej farbe.

Nevedno prečo, vojvodkyňa Kate sa rozhodla úplne vypustiť aj farby s jemným pigmentom. Možno si zaumienila, že pri toľkých obmedzeniach sa farebného laku úplne vzdá. Na všetkých fotografiách síce má perfektnú manikúru a prirodzene upravené nechty, lak akejkoľvek farby na nich ale nenájdete. Výnimkou je ale jej vlastná svadba z roku 2011, kde pozornému objektívu fotografov neunikol rovnaký lak, ako nosí kráľovná.

Možno sa nám takéto obmedzenie zdá príliš banálne, mnohé z nás by sa svojej zbierky farebných lakov asi len veľmi ťažko vzdávali. Pri takomto množstve obmedzení, z ktorých je lak len kvapkou v mori, si možno nakoniec vydýchneme. Aj keď nie sme obklopení luxusom, služobníctvom, záujmom širokej verejnosti a svetových médií, aspoň máme to najcennejšie. Slobodnú voľbu a možnosť rozhodovania sa.

Pozri aj: Je jedno, či máte 30 alebo 60, skvele môžete vyzerať v každom veku! 17 účesov pre každú vekovú kategóriu, vďaka ktorým budete vyzerať mladšie a okolie si to všimne tiež!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Najnovšie články