Je jedno, či máte 30 alebo 60, skvele môžete vyzerať v každom veku! 17 účesov pre každú vekovú kategóriu, vďaka ktorým budete vyzerať mladšie a okolie si to všimne tiež!

Lucia Mužlová

Je jedno, či máme 20 alebo po päťdesiatke. Ako ženy sa chceme vždy páčiť. Aj vám je občas ľúto nechať si vlasy skrátiť aj keď je to len o centimeter-dva? V tejto situácii sa myslím spozná každá z nás. Ani len netušíte, koľkokrát mladšia verzia môjho ja odchádzala z kaderníctva so slzami na krajíčku. Pripravili sme pre vás 17 dôkazov toho, že aj keď vám kaderníčka uberie z vlasov pár centimetrov, stále môžete vyzerať pekne a mladistvo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď máte 20

Ideálny vek, keď si ešte môžete dovoliť experimentovať. Ak stále hľadáte svoj osobitý a nenapodobniteľný štýl, možno sa nájdete v týchto strihoch. Asymetria, štýlová farba a odvážne vyholené boky, to je to, po čom mladé baby momentálne idú.

https://www.instagram.com/p/BMeRbZwBqTQ/

View this post on Instagram

omg selena -poppy What are some good books?

A post shared by rachel, poppy, emaleigh (@kissing_souls) on

Keď máte 30

Účesy žien okolo 30 by mali byť jednoduché na úpravu. V tomto veku už na hlave odvážne farby veľmi nenosíme a vraciame sa skôr k bežným prirodzeným odtieňom. Pre mamičky, ktoré sa naplno venujú svojej rodine, je ideálny krátky strih, s ktorým nemusia ráno robiť zázraky. Kaderníčka mi dala jednu skvelú radu. Ak túžite po zmene, mala by prísť postupne, aby to nebolo na prvý pohľad drastické.

https://www.instagram.com/p/_z3hMVivhC/

Keď máte 40

Či už si to priznáme alebo nie, keď máme okolo 40, chceme už pôsobiť mladšie. Tu je rozhodujúci správny strih. Vedeli ste, že zložité účesy môžu pridať niekoľko rokov navyše? Aj preto by ste mali staviť na jednoduchosť. Vyhnite sa prísnym líniám. Najlepšie sú účesy, ktoré sú akoby odviate vetrom, mierne rozstrapatené a hlavne trochu objemné.

View this post on Instagram

💫💫

A post shared by Yavuz Akgüç (@yavuzakguc) on

View this post on Instagram

Super inspiração via @cabeloscurtosdivos!

A post shared by ShortHair | CabeloCurto (@meucabelocurto) on

Keď máte 50

Ak máte po 50, kaderníci odporúčajú účesy, ktoré nebudú hladké, práve naopak. Dobrou voľbou nie sú ani extrémne krátke, prípadne extrémne dlhé strihy. Najlepšie je nájsť rovnováhu, ktorá sa k vám bude najviac hodiť. Jemné vlny pristanú každej žene, na to nezabúdajte. Taktiež je dôležité vytvoriť na vlasoch akýsi mix odtieňov. Jednoliata farba je fádna a pridáva roky.

Keď máte 60

V tomto veku je pixie alebo bob ideálnou voľbou. Trochu chaotické rozlietané pramienky, korienky trochu tmavšie, konce trochu svetlejšie. S takýmto účesom zabodujete!

https://www.instagram.com/p/BarlIWNAQfT/

Keď máte 70

V tomto veku sa tiež najviac odporúča strih pixie alebo bob, no musíte k nemu pristupovať trochu inak. Aby ste dosiahli žiadaný výsledok, hrany by nemali byť ostré. Účes by mal mať vrstvy. Tie dosiahnete zvlnením.

View this post on Instagram

Thank you for the wicked do @beatatehairsalon.

A post shared by 🌞Rise & Shine Naturals (@riseandshinenaturals) on

A ak máte viac? V tomto veku by ste už mali zabudnúť na akékoľvek pravidlá a len si užívajte život! Noste to, v čom sa cítite najlepšie.

Pozri aj: Odborníci zmenili ženy na nepoznanie! Dokázali, že všetky ženy môžu byť kráľovné a omladnúť minimálne o 10 rokov

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)