Gélové nechty doma? Žiaden problém!

PR článok

zdroj: Notino

Dnes už nemusíte chodiť do salónu, aby vaše ruky a nechty vyzerali elegantne. So správnymi pomôckami a trochou chuti zvládnete perfektnú manikúru aj z pohodlia vášho domova. Všetko, čo potrebujete, je správne náčinie a overený postup.

Gélové nechty doma zvládne každý

Pýtate sa, čo potrebujete pre dokonalé gélové nechty doma? Zo základných vecí by ste nemali zabudnúť na pilník alebo brúsny blok na zmatnenie nechtov pred modelážou, umelé tipy a lepidlo, pokiaľ sa chystáte nechty predĺžiť, primer, ktorý slúži ako podkladová báza, UV gél, gél lak alebo oboje, štetec, ktorým gél nanesiete, odmasťovač gélu a samozrejme UV/LED lampu, ktorá sa používa na tvrdnutie UV gélu a gél laku.

Určite do svojej sady na gélové nechty zaraďte aj gél laky v základných odtieňoch, medzi ktoré patrí červená, nude, bordová, hnedá a modrá.

Ako si urobiť gélové nechty?

Ak máte všetko z nášho zoznamu, môžete sa pustiť do práce. V prvom rade obrúste svoje vlastné nechty pilníkom do požadovaného tvaru. Rovnako sa zamerajte na povrch nechtu, ktorý je nutné obrúsiť brúsnym blokom tak, aby bol povrch nechtovej platničky matný. Gél na takomto povrchu totiž dlhšie vydrží a nebude sa vám odlupovať.

Pomocou štetca odstráňte zbytky prachu po brúsení a zamerajte sa na kožičku okolo nechtového lôžku. Tú stačí zatlačiť pomocou drievka, prípadne ju môžete odstrániť pomocou odstraňovača.

Akonáhle vykonáte prvotné úpravy nechtov, môžete sa pustiť do gélových nechtov. Na začiatok je nutné naniesť primer, podkladovú bázu, ktorú necháte zaschnúť. Potom môžete začať s aplikáciou UV gélu. Prvá vrstva by mala byť tenká. Následne ju necháte vytvrdnúť v UV lampe 60 až 120 sekúnd podľa jej intenzity. Potom aplikujete druhú hrubšiu vrstvu UV gélu. Na necht pri nanášaní gélu netlačte, gél potiahnite až ku koncu nechtu tak, aby ho celý obalil. Gél musí byť nanesený rovnomerne a nesmie sa vám dostať na pokožku. Inak by sa totiž mohol po zaschnutí odlupovať. Po vytvrdnutí druhej vrstvy použite odmasťovač a odstráňte lepkavý výpotok. Na záver môžete aplikovať farebný gél lak podľa preferencií a tešiť sa z elegantnej a profesionálnej manikúry.

V spolupráci s Notino

Najnovšie články