7 veľmi praktických tipov aj pre vaše vlasy, vďaka ktorým bude vaša koruna krásy vyzerať vždy bezchybne

Lucia Mužlová

Vlasy sú a vždy aj boli považované za ozdobu každej ženy. Farbíme ich, lakujeme, tvoríme rôzne účesy, chcem vlny, potom chceme rovné vlasy s ofinkou. Niekedy je však ťažké sa s našimi vlasmi vysporiadať. Viem, o čom hovorím. Občas strávim v kúpeľni naozaj veľa času, len aby som vyzerala aspoň „ako-tak“. Keď ste však v rannom zhone, tieto tipy by vám mohli ušetriť pár minút času. 

Článok pokračuje pod videom ↓
vlasy1
takprosto.cc

Suchý šampón

Ak chcete vytvoriť objem, prípadne ak chcete posunúť umývanie vlasov o jeden deň, použite suchý šampón. Na trhu ich je už naozaj nespočetné množstvo a za seba musím povedať, že je to nenahraditeľný pomocník. Stačí nasprejovať suchý šampón ku korienkom vlasov a vmasírovať, následne vyčesať. Po dvoch troch minútach uvidíte, ako sa vaše vlasy zmenia. Len pozor, niektoré suché šampóny zanechávajú vo vlasoch biele stopy.

vlasy2
takprosto.cc

Suchý šampón môžete využiť aj keď máte čerstvo umyté vlasy. Budú lepšie držať a účes sa vám nebude rozpadávať. Ja osobne mám jemné vlasy a je to naozaj pomôcka, bez ktorej by som sa už zrejme nezaobišla.

vlasy3
takprosto.cc

Lak

Lak poznáme asi všetky veľmi dobre. Ďalší pomocník, bez ktorého by naše účesy asi silný vietor nevydržali. S čerstvo nastriekaným lakom pracujte hneď, kým je ešte lepkavý. Ak chcete, aby bol lak na vlasoch neviditeľný a nezostali vám na hlave suché pramienky, striekajte lak vždy na vnútornú stranu vlasov.

vlasy4
takprosto.cc

Ak chcete, aby boli vaše vlasy hladké, a aby ste nemali pri korienkoch odstávajúce drobné vlásky, nastriekajte lak najskôr na zubnú kefku a pomocou nej potom uhlaďte horné vlásky. Mimochodom, takto sa vlasy upravujú aj pri natáčaní scén filmov, potom vyzerajú perfektne.

Vzdajte sa okrúhlej kefy

vlasy5
takprosto.cc

Samozrejme, okrúhla kefa vám dodá objem, no takéto fénovanie je dosť náročné pre ruky, najmä ak chcete mať dokonalý výsledok. Najjednoduchšie je používať len prsty. Počas sušenia rozoberte vlasy na jednotlivé pramienky, ktoré jemne natočíte pomedzi prsty a vyfúkate. Potom stačí zalakovať a paráda je na svete.

Kučery bez natáčania

vlasy6
takprosto.cc

Najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť prirodzené kučery je, že si vlasy dáte do drdola napríklad na noc. Urobte to s trochu vlhkými vlasmi a výsledok bude ešte lepší. Pridajte trochu penového tužidla a vlasy spleťte do obyčajného drdola. Toto sú kučery, v ktorých môžete pohodlne spať a sú časovo nenáročné.

Stuhy

vlasy7
takprosto.cc

Nahraďte gumičku stužkami. Akýkoľvek účes bude vyzerať štýlovo. Použite tenkú alebo širokú stužku, rôzne tvary a vzory. Zlaďte ju s farbou oblečenia, doplnkov alebo šperkov.

Termálna voda

vlasy8
takprosto.cc

Hydratácia nie je dôležitá len pre pokožku, ale aj pre vlasy. Najmä ak pracujete v kancelárii, kde je klíma. Tento problém sa dá veľmi ľahko vyriešiť. Postačí vám termálna voda. Nastriekajte ju na celú dĺžku vlasov a uvidíte tú zmenu.

Rýchle vlnky

vlasy9
takprosto.cc

Ak chcete dosiahnuť vlnité vlasy rýchlo, tu je jeden tip. Zapleťte si vlasy do klasického zapletaného vrkoča a pomaly po celej dĺžke prechádzajte žehličkou. Dajte si pozor, aby ste vlasy nespálili. Následne rozpleťte vlasy a vlnky sú na svete.

Jednoduché však? Skvelé triky, vďaka ktorým bude vaša investícia do financií a času naozaj minimálna. Experimentujte s rôznymi účesmi, strihmi a farbami a prekvapte ako nová osoba každý deň. Zdieľajte tieto dobré rady s priateľkami.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

Najnovšie články