Toto s vašou pleťou spraví úplné zázraky. Ženy sa používaniu vyhýbajú, no len preto, že nevedia, ako na to

Lucia Mužlová

Foto: instagram/thefrenchbeautylab

Priznajme si, koľko kozmetických produktov na pleť sme už kúpili a použili len preto, že nám sľubovali zázraky? Niektoré z nich naozaj fungovali, iné nás naopak sklamali. Dôležité je povedať, že každá žena má inú pleť a to, čo jednej sadne, druhej nemusí. To, čo my považujeme za skutočný zázrak je v tomto prípade tonikum, alebo ako ho niektoré z nás volajú „tonik“. Prečo je tonikum také skvelé a hlavne, prečo sa ho ženy ešte stále nenaučili používať?

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The French Beauty Lab (@thefrenchbeautylab) on

Na trhu nájdete mnoho značiek a mnoho produktov s označením tonikum. Jedná sa o vodičku, prípadne hmotu s mliečnou štruktúrou, ktorú si na pleť nanášame pomocou tampóniku. Najlepšie je použiť ho nasledovne. Večer si pleť odlíčime a vyčistíme. Toto je jeden z najdôležitejších krokov pri starostlivosti o pleť. Pleť potrebujeme zbaviť všetkých nečistôt, make-upu, maskary a samozrejme aj všetkej špiny, ktorá sa nám na ňu počas dňa dostala napríklad cez naše ruky. Tváre sa totiž dotýkame pomerne často a nie vždy si to uvedomujeme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LSM Skincare Solutions (@lsm_skincare_solutions) on

Keď sme pleť vyčistili, prichádza na rad tonikum. Aplikujeme ho na vatovom tampóniku na čistú pleť. Vynikajúco pomáha pri neutralizovaní pH pokožky, ktoré sme práve odličovaním zmenili. Tonikum tiež našu pleť rozžiari a pripraví na ďalšie kroky v starostlivosti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SavannaGoodness | SkinCreamery (@savannagoodness) on

V určitom veku každá žena pochopí, že starostlivosť, tak ako ranná, tak aj večerná je veľmi dôležitá. Nie je potrebné mať mnoho krokov a luxusných prípravkov, no ak chcete predísť predčasnému starnutiu pleti, niektorým povinným jazdám sa jednoducho nevyhnete.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joanne Strobach Beauty (@joannestrobachbeauty) on

Čo je dôležité pripomenúť je, že nie je tonikum ako tonikum. Nezabudnite si vždy prečítať zloženie výrobku a dbajte hlavne na obsah alkoholu. Ak sa rozhodnete siahnuť po tomto kozmetickom zázraku, obsah alkoholu by mal byť čo najnižší a najlepšie nulový. Tonikum, ktoré obsahuje prírodné zložky vo veľkej miere, je najlepšou voľbou. Taktiež pozor na obsah parfumácie, lepšie urobíte, ak tonikum nebude obsahovať žiadnu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PION Studio (@pionfotografia) on

Po toniku, keď je pleť pripravená nanášame séra, oleje a následne krém a očný krém. Ak je ráno a chystáme sa do práce alebo jednoducho odchádzame von, vždy použijeme krém s ochranným faktorom. Dokonca aj počas zimy, keď máme pocit, že slnko nie je až také agresívne a neublíži nám.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Organa Beauty & Wellbeing (@organabeautywellbeing) on

Tonikum si vyberajte podľa typu vašej pleti. Ak máte mastnú, tie s obsahom alkoholu vás samozrejme budú lákať. Alkohol však pleť vysušuje a mastná pleť sa potrebuje okamžite vrátiť do pôvodného stavu, preto sa začne mastiť ešte viac. Na trhu nájdete aj toniká, ktoré sú exfoliačné, to znamená, že v sebe obsahujú látky, ktoré vašej pleti poskytnú chemický peeling. Na ne pozor, ak máte príliš citlivú pleť. Mohli by vás podráždiť. Naopak, ak je vaša pleť mdlá, zašednutá a máte drobné šupinky okolo nosa a na brade, exfoliačné tonikum by mohlo byť tou správnou voľbou v boji s týmito problémami.

Pozri aj: Snažíte sa schudnúť, no nedarí sa vám? Určite robíte aspoň jednu z týchto 5 chýb, hovoria vedci

Lucia M.

Najnovšie články