Toto sa stane, ak si prestanete na jeden mesiac umývať vlasy šampónom. Výsledky ohromia aj vás

Michal Blaško

treehugger

Asi nikto z vás si nevie predstaviť svoj život bez šampónu. Či už si vlasy umývate každý deň alebo len raz za týždeň, naše telo si na neho úplne zvyklo. Rozmýšľali ste však niekedy o tom, ako žili ľudia bez neho, ešte keď žiadny šampón neexistoval? Ako je možné, že nemali mastné vlasy? Poďme sa na túto problematiku pozrieť bližšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Touto otázkou sa zaoberajú aj také hviezdy ako Jennifer Aniston alebo speváčka Adele. Obidve hovoria, že si už pár rokov neumyli vlasy šampónom ani mydlom a obidve sú teda zástankyňami trendu „No-poo“, čo vo voľnom preklade znamená žiadny šampón. Videli ste niekedy ich vlasy? Mali ich mastné či nezdravé? Vôbec nie! Ich vlasy sú lesklé, zdravé, no proste krásne. Ako je to možné?

syndicateprimepublishing.com
syndicateprimepublishing.com

Ľudia začínajú podliehať tomuto trendu úplne pochopiteľne. Chcú sa zbaviť toxických chemických látok, ktoré sa nachádzajú, áno, aj vo vašom šampóne. Vaše vlasy si postupom času začnú na látky, ktoré sa nachádzajú v šampóne, zvykať, a začnú na nich byť závislé. Časté používanie šampónov sa môže dostať až do fázy, keď si budete musieť vlasy umývať každý deň, pretože budú mastné za veľmi krátky čas. Teda, ak to už nerobíte teraz…

vanitycask.com
vanitycask.com

Niektorým ľuďom však vlasy skutočne mastnejú skôr ako ostatným. Pokožka hlavy sa im proste potí viac. Ak však títo ľudia riešia problém šampónom, ten im pokožku hlavy vysušuje, čo vedie k nadmernej tvorbe mazu.

Niektorí ľudia, ktorí sa začali riadiť trendom „No-poo“, si umývajú vlasy iba čistou vodou, niektorí obyčajnou sódou bikarbónou a iní zas iba jablčným octom. Všetko sú to prírodné látky, na ktoré vaše telo reaguje úplne prirodzene. Ak si myslíte, že vám budú vlasy smrdieť, mýlite sa. Nebudú síce vyvoňané umelými parfémami ako po umytí šampónom, budú mať však prirodzenú vôňu a budú voňať presne tak, ako voniate vy.

atelieremmanuel.com
atelieremmanuel.com

Nejde tu však iba o to, ako si umývate vlasy. Je veľmi dôležité, aby ste nepoužívali ani žehličky na vlasy, kulmy, či fény. Ak toto vydržíte pár dní, v niektorých prípadoch pár týždňov či mesiacov, vaše vlasy vám skutočne poďakujú a budú vyzerať tak, ako ešte nikdy predtým nevyzerali.

treehugger
treehugger

Musíme povedať, že umývanie vlasov bez šampónu sme si vyskúšali aj my. Vlasy umyté chladnejšou vodou sa správajú prirodzenejšie, sú oveľa menej mastné a ku zdraviu im nechýba vôbec nič. Ak teda rozmýšľate nad tým, či sa do toho pustiť, radíme vám: Len smelo do toho! Pár dní bez šampónu určite vydržíte aj vy a môžete si vyskúšať na vlastnej koži ten pocit čistých a zdravých vlasov bez šampónu.

zdroj: Babské Veci (red.)

Najnovšie články