Vďaka týmto 8 trikom bude vaša tvár vždy pôsobiť opticky štíhlejším dojmom

Lucia Mužlová

favesfaces /pinkisthenewblog.com

Vedeli ste, že bacuľaté tváre sú pre väčšinu ľudí oveľa sympatickejšie ako tváre chudé? Tento fakt nám niektorým síce hrá do karát, no aj tak sa vždy snažíme o to, aby naša tvár pôsobila chudšie. Pekné lícne kosti, mierne vpadnuté líca, ostrá brada, to je to, čo sa nám páči najmä na modelkách. Ako si opticky zúžiť tvár bez toho, aby ste museli absolvovať zákrok u plastických chirurgov? Jednoducho! Máme pre vás niektoré tipy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zvoľte ten správny účes

stihlatvar1
Favesfaces/pinkisthenewblog.com

Vysoké copy, rovné hrany a vlasy začesané dozadu našu tvár naopak opticky rozširujú. Najlepším riešením je účes dopostupna s tým, že pramienky vlasov smerujú k tvári. Opticky to zúži vašu tvár a nemusíte sa obávať ani toho, že tento účes bude nudný. Vytvorte si nedbalé vlny, ľahké kučery pod ktorými skryjete trochu plnšie líčka.

Skúste si „vypestovať“ hustejšie a hrubšie obočie

stihlatvar2
browsstyle

Husté obočie spôsobí, že vaša tvár bude vyzerať opticky štíhlejšia a dodáte dôraz na vaše líca, lícne kosti a oblasť okolo očí. Ak nemáte obočie prirodzene husté a hrubšie, pomôžte si ceruzkami, tieňmi či gélmi na obočie. Budete mať perfektný tvar, ktorý bude navyše držať po celý deň.

Farbenie vlasov v štýle „ombré“

stihlatvar3
dohairs.com

Vynikajúci spôsob, ako odpútať pozornosť od vaše tváre a presunúť ju trochu nižšie na vlasy. Ombré je jedinečný štýl farbenia, kedy sú vaše vlasy prirodzene zosvetlené pri končekoch. Opticky predĺži vašu tvár a budete pôsobiť štíhlejším dojmom.

Tzv. mačacie oči

stihlatvar4
celebritybodyshape.com

Dymové oči alebo aj mačacie oči, to je to pravé orechové. Vytvoríte tak efekt obráteného trojuholníka a všetky pohľady budú smerovať na vaše výrazné oči. Kútiky očí si zosvetlite a smerom do von použite tmavšie tiene. Pomôže vám aj pretiahnutá očná linka, ktorá vytvorí tzv. mačací pohľad.

Tieňujte a kontúrujte

stihlatvar5
scentofobsession.com

Kontúrovanie tváre je momentálne ešte stále veľkým trendom. Na internete nájdete množstvo návodov, ktoré sú ešte navyše rozdelené podľa typu tváre. Jednoduché kontúrovanie spočíva v tieňovaní lícnych kostí. To znamená, že na tvári urobíme „rybku“ a tmavším odtieňom vykreslíme línie, ktoré nám vznikli. Vystúpené miesta zvýrazníme rozjasňovačom a máme hotovo. Nezabudnite všetko dobre rozmazať dostratena.

Zvýraznite lícne kosti

stihlatvar6
cassycastle

Na zvýraznenie lícnych kostí použite rozjasňovač, ktorý teraz už nájdete v každej drogérii. Použite štetec a jemným ťahom prejdite po tých častiach, ktoré chcete trochu zvýrazniť. Nezabudnite s rozjasňovačom pracovať opatrne. Nechcete sa predsa lesknúť ako vianočná guľa.

Dlhé náušnice a náhrdelníky

stihlatvar7
kinobank.org

Odveďte pozornosť z vašej tváre smerom nadol. Dajte si predĺžené náušnice alebo zvoľte predĺžený náhrdelník siahajúci až niekde k pupku. Čím dlhšie budú náušnice, tým viac budú kontrastovať s vašou tvárou. Dlhší náhrdelník opticky predĺži váš krk a aj celkovo trup, takže jednoznačne skvelá voľba.

Uprednostňujte hlbšie výstrihy

stihlatvar8
thesun.co.uk

Ak sa chystáte na nejakú udalosť a chcete, aby vaša tvár pôsobila opticky štíhlejšie, zvoľte napríklad výstrih v tvare písmena „V“, ktorý vás opticky predĺži. Snažte sa vyhnúť vysokým golierom, ktoré, naopak, váš krk skracujú.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)