Dlho ma trápili tmavé kruhy pod očami, ktoré sa mi nedarilo zakrývať. Potom som vyskúšala jednu z týchto babských rád a vyzerám oveľa lepšie!

Monizz

Poznáme ich všetky a predsa sa za ne hanbíme. Akoby sem nevedeli, že každá z nás sa s nimi ráno budí. Niektorá s menšími, iná s väčšími. Reč je o kruhoch pod očami, ktoré môžu mať mnoho príčin. Rovnako tak ale majú aj mnoho spôsobov, ako sa ich zbaviť.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Ak patríte k ženám, ktoré sa cítia naozaj zle, ak nevyzerajú tip-top, potom je na mieste starať sa okrem mejkapu aj o prirodzenú krásu vašej pokožky, ku ktorej bezpochyby patria aj miesta pod očami. Kruhy nie sú esteticky pekné, no to ešte neznamená, že ich musíme mať večne. Stačí chcieť a vedieť, ako na ne.

Prečo vôbec sú?

Kruhy pod očami sú, ako väčšina iných fyzických znamení, signálom vášho tela, že niečo nie je v poriadku. Môžete mať málo železa, môžete byť nevyspatá, môžete byť uplakaná, ale aj chorá. Vyčerpaná, vystresovaná či psychicky týraná. Nič z tohto však nie je pre vás.

pexels.com

I keď kruhy pod očami z lekárskeho hľadiska nie sú hrozbou, môže byť za nimi viac než vyššie uvedené faktory. Skupina ľudí ich má v dôsledku zvýšenej pigmentácie v oblasti očí, signalizovať však môžu aj nedostatok tekutín, problémy s obličkami, nesprávne fungujúci metabolizmus. Na jar alebo na konci leta môžu byť aj reakciou na pele a trávy, no zvyčajne len u alergikov.

Ako ich odstrániť?

Naše babičky kedysi tiež chceli byť krásne, no nemali toľko možností a už vôbec nemali farbičky a krémiky, ktorými by nedostatky zakrývali. Ako to už býva zvykom, v minulosti boli ľudia múdrejší a vedeli sa vynájsť. Najlepším liekom na kruhy pod očami boli, pravdaže, uhorky. Tie natrhali v záhrade a naukladali si ich na oči. Efekt bol nielen chladivý, príjemný a upokojujúci, ale aj hydratačný a vyživujúci. Nezabúdajte na silu uhoriek. V kvalitných kozmetických salónoch vám ich dajú pred kúrou na oči aj dnes.

pexels.com

Zemiaky sú podobné liečivé ako uhorky, a aj ich aplikácia na nepekne sfarbenú pokožku pod očami je taká istá. Dôležité je, aby boli zemiaky studené, umyté a narezané na plátky, samozrejme, surové. Odstránia opuch a s ním aj tmavú farbu. Nechajte ich pôsobiť na očiach približne 5-10 minút.

Podobne želaný výsledok dosiahnete aj s mliekom. Namočte si kozmetické tampóny do studeného mlieka, vytlačte prebytok tekutiny a nasaďte tampóny na oči. Relaxujte s mliečnou maskou aspoň 20 minút. Mlieko je vynikajúco protizápalové a odstraňuje opuch okolo očí.

pexels.com

Ak nemáte radi studené, potom sú možnosťou číslo dva čajové vrecúška. Tie si na oči pokojne môžete uložiť aj vlažné. Ideálne sú vrecúška so zeleným čajom, pretože má ohromné liečivé vlastnosti a vaše kruhy odstráni jedna radosť. Dôležité je pokožku si po aplikácii zeleného čaju umyť krémom, pretože čaj môže (a nemusí) kožu prifarbiť.

V minulosti boli veľkým kozmetickým pomocníkom aj vajíčka. V tomto prípade konkrétne vaječné bielka, ktoré si ženy pod oči mazali priamo a nechávali ich na koži vyschnúť. Trochu nepohodlná metóda však zaručila žiarivý pohľad a najmä oči bez opuchov.

Absolútnym SOS je ľad. Ak si na kruhy pod očami priložíte ľadové vrecko alebo priamo potriete ľadovou kockou, pokožku nielen hydratujete, ale aj zbavíte nepekného opuchu a farbivo vystúpené na povrch zíde opäť kdesi do útrob.

pixabay.com

Pri problémoch s tmavými kruhmi pod očami nezabúdajte dbať na dostatok spánku, jedzte vitamín K, B12, a aj železo. Mnoho žien má kruhy pod očami aj počas menštruácie. Nie je to z únavy a bolesti, ale z úbytku železa v dôsledku krvácania. Znížte príjem soli a pite veľa vody. Vaše oči sa vám poďakujú aj bez drahej a chémiou naplnenej kozmetiky.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články