Trápilo ma, že moje očné viečka a kruhy pod očami prezrádzali môj vek. Jediné, čo mi naozaj pomohlo, boli tieto ranné domáce masky na oči

Monizz

Je len málo žien, ktoré majú očné viečka napnuté a svieže ako mladice aj vo vyššom veku. V tomto prípade hrá veľkú úlohu genetika, no pravda je taká, že u väčšiny z nás viečka padajú a koža ovísa už po tridsiatke.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

S problémom padnutých očných viečok sa boria čoraz častejšie už aj dvadsiatničky. Je to dôsledok nezdravého životného štýlu, ktorý vedieme. Nedostatok spánku, genetická predispozícia, fajčenie a nesprávna strava bez dostatku vitamínov. Je pravda, že väčšina problémov, ktoré sa viditeľne odrážajú na našom tele, sa dá liečiť najmä zvnútra. Netreba však zatracovať ani pomoc zvonka. Máme pre vás niekoľko domácich efektívnych masiek na očné viečka. Koža bude po nich napnutejšia a určite bude vyzerať lepšie než to, čo máte nad očami teraz.

Prečo vôbec?

Okrem nedostatku spánku, stresu a nesprávnej životosprávy klesajú očné viečka aj celkom prirodzene. Vek a zmeny v tele, hormóny a čoraz nižšia produkcia kolagénu, ochabujúce svaly očí a toto všetko môže spôsobiť, že vaše oči sú zrazu smutné a vy sa hanbíte si ich vôbec nalíčiť. Ďalším zo skrytých problémov môže byť aj narušená rovnováha solí v tele. Vzniká najmä vtedy, ak veľa solíte alebo používate množstvo dochucovacích korenín či pijete alkohol. Tekutina v tele ostáva a následok je opuchnutie nielen končatín, ale aj takej drobnosti ako sú viečka. Aj preto by ste pred spaním nemali piť veľa vody, ak vás takýto problém trápi.

pixabay.com

Problémom môže byť aj nesprávne zvolená kozmetika na tvár či alergie na potraviny alebo vonkajšie podnety. Ak vás dráždia krémy a mastičky, potom ich rozhodne vymeňte. Niekedy celkom stačí, keď takéto prípravky nahradíte prírodnou kozmetikou.

Bielková očná maska

Túto masku ocenia aj ženy, ktoré majú nielen popadnuté alebo opuchnuté viečka, ale aj akné, pigmentové škvrny a nečistú pleť. V takom prípade ju stačí aplikovať nielen na oči, ale na celú tvár.

pixabay.com

Z jedného vajíčka oddeľte bielko a vidličkou ho dobre vyšľahajte. Namočte do bielka vatový tampón a potrite ním oči, alebo ho na oči rovno položte. Dajte pozor, aby sa vám nedostal dovnútra očí, inak by vás mohli poriadne štípať. Počkajte niekoľko minút, kým bielok zaschne a potom opláchnite vlažnou vodou.

Zemiaková očná maska

O tejto maske sa oplatí uvažovať aj ako o účinnej liečbe nielen opuchov na očných viečkach, ale aj omladzovacom efekte a vyhladení jemných vrások.

pixabay.com

Stredne veľký zemiak postrúhajte na jemnom strúhadle a dajte do chladničky zachladiť na 10 minút. Dôkladne premiešajte a naneste na oblasť okolo očných viečok. Po 15 minútach opláchnite vlažnou vodou.

Mliečna očná maska

Táto maska je založená na použití mlieka, ktoré spomaľuje procesy starnutia kože, obnovuje zdravú a prirodzenú farbu kože a zároveň ju aj vyživuje a zvlhčuje.

pixabay.com

Do ¼ šálky mlieka nasypte 4 PL sódy bikarbóny a dobre vymiešajte. Mala by vám vzniknúť zmes, ktorá môže byť hustejšia. Dajte ju do chladničky zachladiť na 10 minút a potom naneste na oči. Po štvrťhodine opláchnite studenou vodou.

Petržlenová očná maska

Efekt proti starnutiu a zároveň bieleniu pigmentových škvŕn je v prípade petržlenovej masky zaručený. Zmierňuje únavu očí, opuchy a zlepšuje celkový stav jemnej kože v okolí očí.

pixabay.com

Petržlen nakrájajte na kolieska a položte si ich na oči. Zakryte utierkou a odpočívajte aspoň 15 minút. Oči neotvárajte! Potom opláchnite studenou vodou. Po opláchnutí si okolie očí jemne prstami premasírujte. Stačí ľahké poklepkávanie prstov po okolí očí. Takisto si nezabudnite prsty trochu namočiť do olivového oleja a potom pokožku jemne preťahovať z vnútorného rohu oka smerom von.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: V obývačke som nemala veľa miesta na živý vianočný stromček, ale našla som geniálne riešenie! 25 neobvyklých vianočných stromčekov, ktoré budú ozdobou každej domácnosti

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Najnovšie články