Na kefu som nastriekala penu na holenie a počkala som pár minút. 10 šikovných trikov, na ktoré od dnes nedáte dopustiť!

KatkaR

Ako ženy sme jednoducho od prírody zvyknuté dopriať si to najlepšie – a to nehovoríme o luxusných šatách, drahých šperkoch či renomovaných fitness centrách. Hovoríme o činnostiach a veciach, ktoré vieme robiť my samy, bez toho, aby sme míňali veľké čiastky peňazí – o malých zázrakoch, ktoré dokážeme so svojím make-upom a stylingom urobiť jednoducho a rýchlo a zažiariť vďaka nim v práci, na blížiacej sa oslave či jednoducho iba počas bežných dní. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyčistite svoju kefu na vlasy penou na holenie

Aby ste predišli hromadeniu vlasov, mastnoty, čiastočiek kože a prachu vo svojej kefe na vlasy, mali by ste ju čistiť po každom použití. Ak však chcete vrátiť čistotu svojej starej kefe, skúste na ňu naniesť penu na holenie, nechajte pôsobiť 10 minút a potom ju opláchnite pod tečúcou vlažnou vodou.

Tip na líčenie: Metóda pečenia

https://www.instagram.com/p/BduYthKAhKM/?tagged=corrector

Ak chcete, aby váš make-up vydržal celý deň nepoškodený, a aby po návrate z práce vyzeral rovnako, ako keď ste ráno odchádzali z domu, skúste túto osvedčenú metódu. Najskôr naneste korektor pod oči, na lícne kosti a na bradu a nechajte ho pôsobiť 10 minút. Potom naň naneste transparentný púder a tiež ho nechajte 10 minút pôsobiť. Metóda získala svoj názov vďaka tomu, že teplo tela prirodzene skombinuje korektor s púdrom. Nadbytočný púder môžete následne odstrániť pomocou štetca.

Domáca organická maskara

pixabay.com

Ak ste zástankyňou organickej kozmetiky, môžete si jednoducho v pohodlí domova vyrobiť vlastnú maskaru bez škodlivých látok. Zmiešajte v malej panvici 1/2 ČL aloe vera gélu s vitamín E olejom a zohrievajte ich na sporáku, kým nedosiahnete ich tekutý stav. Potom pridajte aktívne uhlie, vďaka ktorému vaša maskara nadobudne čiernu farbu. Vzniknutú zmes nalejte do tuby na maskaru a začnite používať svoju vlastnú kozmetiku.

Lak na vlasy z ľanových semienok

Pri doma vyrobenej kozmetike sa ešte chvíľu zdržíme. Výroba vlastného laku na vlasy vás totiž nebude stáť veľa času ani peňazí, a navyše, jeho zloženie vás i vaše vlasy milo prekvapí. Stačí, keď na noc nasypete do misky s vodou ľanové semienka. Na druhý deň ich pár minút varte. Vďaka zloženiu semienok sa ich konzistencia postupne začne meniť na penu. Obsah hrnca preceďte do pohára, pridajte esenciálny olejček, ktorým dosiahnete príjemnú vôňu vášho laku na vlasy a kyselinu citrónovú, ktorá bude slúžiť ako konzervant.

Zbavte sa tvrdej kože na chodidlách

Rozmrvte 5 tabletiek obsahujúcich kyselinu acetylsalicylovú (napr. Aspirín na bolesť hlavy) a prášok zmiešajte s trochou vody a citrónovej šťavy. Vzniknutú pastu naneste na vatový tampón a položte ho na problematickú oblasť na nohe. Miesto obaľte priľnavou fóliou, prípadne prelepte leukoplastom, aby sa vám tampón neskĺzol a nechajte ho pôsobiť počas noci.

Tento proces opakujte niekoľkokrát počas nasledujúcich dní, až kým nezbadáte zlepšenie postihnutého miesta. Kyselina citrónová a kyselina acetylsalicylová rozpustia odumreté kožné bunky, ktoré vytvárajú na chodidlách zrohovatenú kožu a vy sa môžete tešiť z jemných a vláčnych chodidiel.

Trik na krásne kučery

pixabay.com

Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, môžete ich vzhľad ešte vylepšiť – napríklad jemným podvihnutím. Na noc ich zabaľte do starého trička, z ktorého vytvoríte šatku. Rozprestrite tričko na posteľ a položte naň čerstvo umyté, vlhké vlasy, pričom vy ste v predklone, hlavu máte položenú na spodku trička a vaše končeky siahajú k jeho golieru. Tričko preložte na zadnej stranu hlavy, z vlasov vytvorte uzol a rukávy a golier trička obmotajte okolo neho. Potom si na hlave vytvorte turban a rukávy trička vpredu previažte. Keď sa rozhodnete nechať si tričko na vlasoch počas noci, ráno sa zobudíte s hviezdnymi kučerami.

Perfektná očná linka vďaka dentálnej niti

pinterest.com

Ak patríte medzi dámy, ktoré kvôli naneseniu perfektne rovnej očnej linky strácajú množstvo drahocenného času, pomôžte si obyčajnou zubnou niťou. Na kúsok nite naneste očnú linku a zafarbenú časť si priložte nad oko – vytvorte dve čiary, ktoré sa spájajú do úzkeho trojuholníka. Potom tento trojuholník vyfarbite očnou linkou.

Opravte polámaný púder pomocou vodky

Ak sa vám nešťastnou náhodou vyšmykol obľúbený púder z ruky, určite sa vám hneď potom naskytol nepríjemný pohľad. Môžete ho opraviť tak, že ho malou špachtľou rozmrvíte na ešte menšie kúsky, pridáte doň pár kvapiek alkoholu (odporúčame napr. vodku) a zmiešate. Následne naň položte papierový obrúsok a jemne pritlačte – zocelíte tým opravený púder a do obrúska absorbujete prebytočný alkohol.

Stop elektrizujúcim vlasom

Staticky nabité vlasy nás dokážu často rozčúliť. Môžete sa ich však zbaviť jednoduchým spôsobom – na štetiny svojej kefy na vlasy položte vlhčený obrúsok a… to je všetko. Môžete sa pokojne česať tak, ako ste zvyknutá, s malým rozdielom vo výsledku – miesto odstávajúcich a rozlietaných vlasov si vytvoríte účes podľa vlastných predstáv. Vlhčené obrúsky totiž neutralizujú elektrostatický náboj.

Predíďte stopám rúžu na vašich zuboch

pinterest.com

Nič nie je jednoduchšie. Po nanesení rúžu vytvarujte vaše ústa do písmena O, vložte do nich ukazovák a vytiahnite ho – zbavíte sa rúžu na tých častiach pier, ktoré ho otláčajú na zuby.

Máte nejaké vlastné tipy a triky, na ktoré pri líčení a stylingu nedáte dopustiť? Prípadne využívate niektorý zo spomenutých? Podeľte sa o ne i s nami a inšpirujte nás.

Pozri aj: Dietológ šokuje: „Nebudete veriť, čo nájdu v žalúdku človeka, ktorý je po smrti! Nestrávenú kávu s mliekom.“

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), genialetricks.de