7 úžasných nápadov, vďaka ktorým bude váš make-up vyzerať úžasne

Lucia Mužlová

brightside.me

Make-up niekedy naozaj môže byť akási kúzelnícka palička pre každú ženu. Pomocou neho zakryjete nedostatky, zdôrazníte pekné črty tváre a dokáže nám dodať sebavedomie a istotu. My v Babských veciach veríme, že make-up môže niekedy fungovať ako kúzlo, a práve preto sme si pripravili týchto 7 rád a nápadov. Nechajte sa inšpirovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Červený rúž a čierne očné linky

Asi nie je potrebné vysvetľovať, prečo je čierna linka a červený rúž tá najuniverzálnejšia kombinácia, ktorá zrejme nikdy nevyjde z módy. Takýto „Holywoodsky“ make-up vyzerá skvele na každej jednej žene. Jediné, čo je potrebné urobiť, je zvoliť správny odtieň rúžu, zjednotiť pleť a líčkam dodať trochu farby.

Dymové líčenie a „nude“ pery

Ďalšia „zlatá“ kombinácia sú nahé pery a klasické dymové oči. Tento nádherný make-up je úžasnou voľbou, ak sa chystáte večer von. Uistite sa, že rúž nebude príliš svetlý a bude ladiť k tónu vašej pleti.

Porcelánová pleť a tmavý rúž

S týmto make-upom bude všetka pozornosť upriamená na vaše pery a dokonale hladkú porcelánovú pleť. Rúž môžete zvoliť napríklad vo vínovej farbe, v hnedých odtieňoch, alebo dajte prednosť tmavofialovej. Očiam nemusíte venovať veľa pozornosti. K výraznému rúžu vždy pasujú šedé očné tiene.

Hnedé očné tiene a broskyňové pery

Výhodou takéhoto líčenia je, že ho môžete použiť aj do práce, aj na párty. Pri hnedých odtieňoch je potrebné postupovať umiernene, pretože ak zvolíte nesprávne odtiene alebo si oči namaľujete až príliš, riskujete, že budete pôsobiť unavene. Broskyňová farba pristane každému a s hnedými očnými tieňmi je to dokonalé kombo.

Vínový rúž a bronzové oči

Toto je skutočne kráľovská kombinácia, vďaka ktorej budete vyzerať luxusne. Pery je potrebné precízne vykresliť no s očami už to je jednoduchšie. Na celé viečko stačí naniesť jeden tieň bronzovej farby. Najlepšie sa nanáša prstami, takže nepotrebujete žiadne štetce.

Fialové alebo modré očné tiene a ružové pery

Niektorí by si mohli myslieť, že kombinácia modrej a ružovej vyzerá tak trochu vulgárne. Všetko je to ale o tom, aké produkty použijete. Tiene by mali byť matné a takisto aj rúž. Vtedy je to dokonca až nevinný vzhľad.

Koralové pery a oči vo farbe šampanského

Ak máte pocit, že na vás červená či vínová farba nevyzerá dobre, zvoľte odtiene koralovej. Svetlobéžové odtiene s kvapkou červenej budú vyzerať takisto dobre. Na oči naneste lesklé očné tiene vo farbe šampanského, to znamená svetlobéžové až do kávovo-hnedej a budete pôsobiť sviežo a očarujúco.

Pozri aj: Ženský horoskop pre všetky znamenia: Toto sú TOP vlastnosti, ktoré sú na vás najlepšie! Ryby sú emocionálne a Váhy…

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me