13 tipov a trikov, ktoré posunú vašu manikúru na úplne iný level

Lucia Mužlová

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že mať dokonale nalakované nechty je vlastne istý druh umenia. Dnes už je veľa vychytávok, vzorov a techník, stačí si len vybrať. Tak, ako existujú rôzne tipy a triky, existujú aj problémy s nechtami spojené. Lámanie, štiepenie, otlačený lak, to sú všetko veci, bez ktorých by sme si život určite vedeli predstaviť. V nasledujúcom článku sa dočítate niečo málo z obidvoch stránok. Vychytávky, ktoré vám zachránia život, ale aj rady, pomocou ktorých budú vaše nechty dokonalé.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rýchle schnutie laku

nechty5
fashioncapt

Ak práve nemáte po ruke špeciálny sprej, či lak na rýchle schnutie, stačí ak ponoríte svoje nalakované nechty do studenej vody na 60 sekúnd a lak zaschne rýchlejšie.

Účinná oprava

nechty4
chickettes.com

Nie je nič horšie ako zlomený necht. Skúste použiť trochu lepidla, na ktoré prilepíte vrstvu servítky alebo čajového sáčku. Prelakujte a váš nechty ešte čo-to vydrží.

Odlakovanie už nie je problém

nechty3
gingerbreadmanne

Tento trik je naozaj skvelý. Kúsky vaty namočte do odlakovaču a poprikladajte na nechty. Počkajte pár minút a potom odlakujte ešte raz tampónom. Lak pôjde bez problémov dole. Ak máte gélový lak, nechty s vatovým tampónom, namočený v odklakovači ešte zabaľte do alobalu a nechajte 10 až 15 minút pôsobiť.

Už žiadne rozmazávanie

nechty2
kjaggers.com

Určite sa vám už stalo, že lak ešte nestihol celkom zaschnúť a vy ste ho niekde otlačili. Stačí ak namočíte do odlakovaču tyčinku na čistenie uší a po problémovom mieste pár krát prejdete. Lak trochu povolí a vy môžete nedokonalosti zarovnať.

Lak, ktorý je tvrdohlavý

nechty1
pinterest.com

Toto dámy určite dobre poznajú. Hlavne ak si nechty lakujú červeným lakom. Aj po odlakovaní ostávajú nechty slabo červené a z toho máme často hlavu v smútku. Skúste nechty vyčistiť bieliacou zubnou pastou a nejakou starou zubnou kefkou. Už som to skúšala a naozaj to funguje.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články