13 tipov a trikov, ktoré posunú vašu manikúru na úplne iný level

Lucia Mužlová

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že mať dokonale nalakované nechty je vlastne istý druh umenia. Dnes už je veľa vychytávok, vzorov a techník, stačí si len vybrať. Tak, ako existujú rôzne tipy a triky, existujú aj problémy s nechtami spojené. Lámanie, štiepenie, otlačený lak, to sú všetko veci, bez ktorých by sme si život určite vedeli predstaviť. V nasledujúcom článku sa dočítate niečo málo z obidvoch stránok. Vychytávky, ktoré vám zachránia život, ale aj rady, pomocou ktorých budú vaše nechty dokonalé.

Rýchle schnutie laku

nechty5
fashioncapt

Ak práve nemáte po ruke špeciálny sprej, či lak na rýchle schnutie, stačí ak ponoríte svoje nalakované nechty do studenej vody na 60 sekúnd a lak zaschne rýchlejšie.

Účinná oprava

nechty4
chickettes.com

Nie je nič horšie ako zlomený necht. Skúste použiť trochu lepidla, na ktoré prilepíte vrstvu servítky alebo čajového sáčku. Prelakujte a váš nechty ešte čo-to vydrží.

Odlakovanie už nie je problém

nechty3
gingerbreadmanne

Tento trik je naozaj skvelý. Kúsky vaty namočte do odlakovaču a poprikladajte na nechty. Počkajte pár minút a potom odlakujte ešte raz tampónom. Lak pôjde bez problémov dole. Ak máte gélový lak, nechty s vatovým tampónom, namočený v odklakovači ešte zabaľte do alobalu a nechajte 10 až 15 minút pôsobiť.

Už žiadne rozmazávanie

nechty2
kjaggers.com

Určite sa vám už stalo, že lak ešte nestihol celkom zaschnúť a vy ste ho niekde otlačili. Stačí ak namočíte do odlakovaču tyčinku na čistenie uší a po problémovom mieste pár krát prejdete. Lak trochu povolí a vy môžete nedokonalosti zarovnať.

Lak, ktorý je tvrdohlavý

nechty1
pinterest.com

Toto dámy určite dobre poznajú. Hlavne ak si nechty lakujú červeným lakom. Aj po odlakovaní ostávajú nechty slabo červené a z toho máme často hlavu v smútku. Skúste nechty vyčistiť bieliacou zubnou pastou a nejakou starou zubnou kefkou. Už som to skúšala a naozaj to funguje.

Pokračovanie na ďalšej strane…

4
Komentovať