7 jednoduchých krokov, ako dosiahnuť dokonalý tón pleti úplne jednoduchou cestou

Lucia Mužlová

youtube.com

Krásna pleť je kľúčom k úspechu. Nie len, že vy samé máte zo seba skvelý pocit, no vždy poteší aj nejaká tá lichôtka, že vám druhé ženy „závidia“ vašu bezchybnú pokožku. Samozrejme, nie každá žena má to šťastie. Známe blogerky nám ukazujú niekedy zbytočne drahé produkty, ktoré na sebe skúšajú. Treba si však uvedomiť, že každá pleť je iná. Týchto 7 krokov vám dopomôže k zdravo vyzerajúcej a krásnej pleti a zároveň potešíte aj svoju peňaženku, a to už stojí za to, no nie?

Článok pokračuje pod videom ↓

Poriadne čistite, tonizujte a hydratujte

plet1
visioelan.com

Najdôležitejšou vecou je starostlivosť o pokožku a udržiavať ju tak, aby bola zdravá a krásna. Ak preferujete zdravý životný štýl, tak máte vopred vyhraté. Vaše telo potrebuje dostatok vitamínov a minerálov, až potom môže pekne vyzerať aj vaša pleť. Dôležitým krokom je aj vyberať si kozmetické prípravky podľa typu vašej pleti. Odporúčam pravidelne (1-krát do týždňa) používať aj peelingy a pleťové masky. Pravidlom číslo jedna však stále ostáva čistenie ráno a večer, a to nie len vodou.

Zakrývajte nedostatky

plet2
instagram.com

Na zakrytie nedostatkov použite rôzne farby korektorov. Nebojte sa ísť aj do tých farebných. Zelený korektor sa používa v prípade, že máte na pleti rôzne červené fľaky a vyrážky. Žlté a hnedasté pigmentové škvrny a pehy zase zakryje korektor, ktorý je viac dočervena. Korektor zapracujete jednoducho prstami, špongiou, alebo štetcom.

Preč s kruhmi pod očami

pinterest.com
pinterest.com

Oblasť pod očami chceme vždy prejasniť a vyzdvihnúť. Tekutý korektor je tá správna voľba, ak sa chcete zbaviť modrých a šedých kruhov pod očami. Častou chybou je, že dámy korektor len „zaťupkajú“ pod očami. Väčšinou počas dňa zalieza do vrások a kruhy sa zvýraznia. Aplikátorom jemne nakreslite trojuholníky a pomocou prstov vklepte do pokožky. Oblasť po očami pre istotu vždy zapudrujte, no aj tu platí, že so všetkým opatrne.

Správny odtieň make-upu

cosmopolitan.com
cosmopolitan.com

Voľba make-upu je veľmi seriózna úloha, pretože podľa výberu sa odvíjajú ďalšie a ďalšie veci. Ak neviete trafiť ten správny odtieň, naneste si rôzne odtiene najskôr na krk. To vám pomôže vybrať tú správnu farbu. Mnoho dám robí tú chybu, že si make-up skúša na ruke a navyše pod svetlami v drogérii. Toto je ten nesprávny krok. Na nanášanie make-upu použite prsty, hubku alebo štetec, je to len a len na vás. Niektoré make-upy sa ľahšie nanášajú pod teplom prstov, iné zase štetcom. Mne osobne sa na každý make-up osvedčila hubka, tzv. beauty blender.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články