Viete, ako často by ste si mali umývať vlasy? Odborníci na to našli jednoznačnú odpoveď

Hyriaková Kristína

Foto: Wallpaperflare

Vlasy mnohé ženy považujú za svoju prednosť, preto sa o ňu náležite starajú. Umývanie je jednou z dôležitých vecí, avšak nie každá žena vie, ako si umývať vlasy správne a hlavne ako často. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nie je nič horšie ako mať mastné alebo suché a lámavé vlasy. Ukazuje sa však, že prílišné umývanie vlasov môže len zhoršiť stav vašich vlasov. Ako informuje portál Tyla, umývanie vlasov je pre nás všetkých prirodzené, ale mnohí z nás si neuvedomujú, že si ich umývajú príliš často, alebo príliš málo.

Foto: unsplash

Odborníci zdieľali vlastné skúsenosti

Odborníci na vlasy zdieľali niekoľko skúseností, pričom vysvetlili, že vlasy sú do určitej miery samočistiace a príliš časté umývanie môže celý tento proces narušiť. „Vlasy majú svoj vlastný systém, ktorý sa o seba stará. Ak ich umývate príliš často, zbavíte ich prirodzených živín a olejov, čo vedie k ich vysušeniu a lupinám,“ tvrdí odborníčka.

Umývať len vtedy, keď je to nevyhnutné

Aj vy hľadáte odpoveď na to, ako často by ste si vlastne mali umývať vlasy? Podľa odborníka len vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné, čo je pre väčšinu typov vlasov asi dva až trikrát týždenne. Niektorým ľuďom pritom stačí ešte menej. Všetko pritom záleží od typu vlasov.

Nadmerné umývanie môže spôsobiť, že sa vlasy častejšie mastnia. To, kedy vlasy umyť, zistíte jednoducho na dotyk aj na pocit. Ak sú viditeľne mastné, nemáte nad čím premýšľať.

Najnovšie články