Jedine táto obyčajná vec mi pomohla zbaviť sa ochabnutého krku a vrások na dekolte. 15 minút denne a vrásky na krku začnú miznúť aj bez chirurgických zákrokov!

Monizz

V určitom veku k nemu prídeme všetky. Tzv. korytnačí krk vzniká prirodzene a kedysi ho ženy vôbec neriešili. Bol jasnou známkou staroby a neplatilo naňho nič. Dnes ho vieme opraviť najmä plastickou chirurgiou. No ide to aj inak. Lacnejšie a prirodzenejšie.

Článok pokračuje pod videom ↓
zmgt.wordpress.com

Ako prvé začínajú škvrny

Ak ste ešte nepriši do fázy, kedy sa vám na krku začína tvoriť harmonika, teda koža ovísa a vznikajú ryhy, možno ste si všimli, že sa vám na krku začali objavovať pigmentové škvrny. Sú nepochybným signálom, že ste si už niečo pekné odžili. Na škvrny, ale aj na zvráskavenú kožu na krku platí jedno a to isté – výživná maska z tučného tvarohu. Ak si ju budete dávať zhruba každý tretí deň, efekt je zaručený.

pixabay.com

Pri výbere masky je však dôležitý výber komponentov. Potraviny a produkty, ktoré použijete, by vám nemali v žiadnom prípade spôsobiť alergiu. Ak máte citlivú kožu, na tento aspekt myslite vopred. Práve krk je miesto, kde je koža veľmi jemná a citlivá, takže nesprávna ingrediencia môže spôsobiť začervenanie a svrbivosť aj na niekoľko dní.

Masku nanášajte vždy od krku na dekolt, jemnými rovnými ťahmi, nie krúživými pohybmi! Nechajte ju pôsobiť zhruba 15-20 minút a potom ju vlažnou vodou zmyte.

pixabay.com

Petržlenovo tvarohová maska

V mixéri rozdrvte malé množstvo petržlenovej vňate a zmiešajte ju s primeranou trochou tučného tvarohu. Oboje premiešajte, pokojne aj v mixéri, aby vám vznikla kašovitá hmota. Aplikujte na krk a dekolt. Táto maska má aj bieliaci efekt, preto rátajte s tým, že platí tak na kožu, ako aj na škvrny.

Maska na škvrny

Zmiešajte 2 polievkové lyžice tučného tvarohu, polovicu najemno nastrúhanej a vyžmýkanej uhorky a 2 polievkové lyžice kyslej smotany. Dobre premiešajte, aby vznikla jemná kašička a aplikujte na krk a dekolt.

pixabay.com

Tvarohovo-medová maska

Lyžicu tvarohu zmiešajte s rovnakým množstvom mierne ohriateho tekutého medu a dobre premiešajte. Potom pridajte ½ lyžičky olivového alebo slnečnicového oleja a niekoľko kvapiek vitamínu A. Dobre zamiešajte a aplikujte na krk a dekolt.

Tvarohovo-ovocná maska

V mixéri rozmiešajte 50g banánu a 50g kiwi, pridajte polievkovú lyžicu tučného tvarohu a vymiešajte do jednotnej konzistencie. Aplikujte na krk a dekolt.

beautimy.ru

Tvarohovo-žĺtková maska

Zmiešajte polievkovú lyžicu tvarohu, 1 žĺtok a čajovú lyžičku tekutého medu. Vidličkou všetko dobre popritláčajte a dbajte na to, aby bol žĺtok dobre rozmiešaný. Aplikujte na krk a dekolt.

Ako sa o krk a dekolt staráte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články