Táto žena porovnala drahý a lacný make-up. Výsledky vás skutočne prekvapia

Lucia Mužlová

brightside.me

Pokiaľ sa jedná o nákup make-upových produktov, mnoho žien verí, že čím drahší produkt, tým je automaticky aj lepšia kvalita. Je to ale naozaj pravda? Nie sme len márnotratné? V tomto článku sa môžete pozrieť na porovnanie lacnejších a drahších značiek, pričom s oboma skupinami bol vytvorený pekný vzhľad. Pozrite sa, ako to celé dopadlo. A keď už nič iné, aspoň máte dôkaz pre svojho partnera, že do kozmetiky sa niekedy oplatí investovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pleť

Lacná kozmetika (obrázok naľavo): Make-up má krémovú textúru, ktorá sa ale zdá byť nepriliehajúca na pleť. Nevyhladí pokožku a máte pocit, že je suchá a napnutá. Lícenka dodáva pletí nevyrovnaný farebný podtón a celkovo pleť pôsobí trochu oranžovo, čo nie je žiadúce.

Ceny: make-up: 6 €, lícenka: 5 €

Drahá, luxusná kozmetika (obrázok napravo): Podkladová vrstva, teda make-up, zakryje všetky nedokonalosti pleti veľmi dobre a ľahko sa prispôsobí pleti, môžeme povedať, že vytvorí jeden tón. To isté sa dá povedať aj o lícenke.

Ceny: make-up: 48 €, lícenka: 38€

lacnevsdrahe1
brightside.me

Oči

Lacná kozmetika (obrázok naľavo): Textúra očných tieňov je pomerne hustá a silná. Nanáša sa ľahko, nezalieza do vrások a nemizne. Očné linky sa aplikujú veľmi jednoducho a majú dobrý aplikátor. O riasenke sa dá povedať, že je celkom dobrá, no občas môže trochu riasy zlepovať.

Ceny: očné tiene 9€, očné linky 6,50 €, riasenka 8 €

Drahá, luxusná kozmetika (obrázok napravo): Tiene na oči majú pomerne hustú  a krémovitú textúru a nezaliezajú do vrások. Očné linky sú porovnateľné s tými z lacnej kategórie. Riasenka vôbec riasy nezlepuje.

Ceny: očné tiene 41 €, očné linky 28 €, riasenka 26 €

lacnevsdrahe2
brightside.me

Pery

Lacná kozmetika (obrázok naľavo): Rúž má perleťový „finish“ a veľmi zvláštnu a výraznú vôňu. Napriek tomu je výsledok stále veľmi pekný.

Ceny: rúž 7€

Drahá, luxusná kozmetika (obrázok napravo):  Tento rúž je matný a má príjemnú vôňu. Je však trochu suchý, a tak je rovnomerná aplikácia trochu ťažšia.

Ceny: rúž 31 €

lacnevsdrahe3
brightside.me

Konečný výsledok

Pri pohľade na fotky, je veľmi ťažké rozoznať rozdiel medzi očnými tieňmi, ktoré sú z parfumérie,alebo sa hrdia nejakou luxusnejšou značkou a tými, ktoré sú z drogérie. Ak sa však pozriete lepšie, isté rozdiely tam predsa len nájdete. Drahšie produkty akoby lepšie na pleť priľnuli a zvýraznia pekné črty vašej tváre. Niektoré produkty z drogérie majú skôr tendenciu zvýrazňovať vrásky. Tento experiment by nebol úplný, ak by sa jednotlivé produkty neotestovali aj popri rôznych dennodenných činnostiach, ktoré bežne vykonávame, a to je napríklad vystavenie tváre dažďu a jedenie jablka.

lacnevsdrahe4
brightside.me

Dážď

Lacná kozmetika (vľavo): Výrobca síce uviedol, že riasenka je vodeodolná, ale ako môžete vidieť na obrázku, trochu sa predsa len roztiekla, čo je určite neželané. Očné linky sa tiež rozmazali. Make-up sa veľmi nezmenil. Je to ale spôsobené tým, že ani pred samotným testovaním nebol veľmi výrazný.

Drahá, luxusná kozmetika (vpravo): Riasenka aj očné linky úspešne prešli testom vodeodolnosti. Nikam sa nepohli a nerozmazali sa. Drahé očné tiene sa ale na rozdiel od lacných zhromaždili vo vráskach očných viečok. Pokožka ostala lesklá.

lacnevsdrahe5
brightside.me

Jablko

Lacná kozmetika (vľavo): Farba rúžu takmer úplne vybledla.

Drahá, luxusná kozmetika (vpravo): Farba začala postupne miznúť najmä zo stredu pier, no ešte stále to nevyzerá až tak zle.

lacnevsdrahe6
brightside.me

Závery

Drahé make-upové produkty nie sú vždy lepšie ako ich lacnejšie náprotivky. Pri nákupe vždy uvažujte, či sa vám neoplatí investovať do niečoho iného. Ak budete investovať do make-upu, niekedy stačí aj základný z drogérie, pričom dôležité v tomto prípade je zvoliť ten správny odtieň. Na fotografiách nie je vidno až taký markantný rozdiel. Z toho vyplýva, že na fotenie vám postačia aj lacnejšie make-upové produkty z drogérie.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články