10+ starších dám radikálne zmenilo účes a výsledky sú neuveriteľné. Omladli a sú z nich úplne iné ženy

Kristína Hagarová

Foto: Pexels / Pixabay

Keď chcete zmeniť svoj účes, nikdy by ste sa nemali pozerať na to, koľko máte rokov. Pretože na tom vôbec nezáleží, pokiaľ chcete, aby bol váš život zrazu iný.

Starí ľudia sa nám často spájajú so šedivými vlasmi a s nevkusnými a staromódnymi účesmi. Nemusí to byť však vôbec tak. Portál Bored Panda zverejnil hneď niekoľko radikálnych zmien účesu, do ktorých investovali starší ľudia a vyzerá to úžasne. Príkladom je napríklad aj Patti Smeed, ktorá bola od roku 1988 ryšavá, no začalo ju to nudiť. Preto požiadala svojho syna, aby vytvoril niečo iné.

Skúste niečo extravagantné

Teraz má dúhové vlasy, na hlave má modrú, purpurovú, fialovú, zelenú aj ružovú. Vyzerá fakt úžasne. „Mám 74 rokov a toto mám na vlasoch. Páči sa mi to. V mojej profesii som vždy musela mať konzervatívny účes a nikdy som nemala nič takéto,“ napísala. Jej príspevok na Twitteri sa stal virálnym, a to inšpirovalo ďalších ľudí k tomu, aby zdieľali svoje obrázky nových účesov, ktoré im pripomínajú, že nikdy nemajú prestať experimentovať.

Na čo by mali ženy myslieť?

Redaktori blogu The Right Hairstyles uviedli, že ženy nad 50 rokov by mali pri výbere správneho účesu pamätať na pár vecí. Podľa nich by to malo vo všeobecnosti vyzerať vkusne a elegantne. „Odporúčame vyčesať vlasy dohora a ukázať tvár. Je dôležité, aby to vyzeralo upravene, no nesnažte sa pôsobiť príliš elegantne a uhladene. Zvážte taktiež svetlejšie odtiene vlasov a niektorým ženám naozaj pristanú aj šediny.“

Nechajte si poradiť

Dodali však taktiež, že vo všeobecnosti by sa mal brať ohľad na dodržiavanie všeobecných odporúčaní, čo sa týka výberu účesu. To znamená štruktúra vlasov, tvar a farba tváre aj kvalita vlasov. „Jemné vlasy vyzerajú ostrejšie, keď sú ostrihané na krátko a hrubé vlasy sú zase lepšie pri dlhších strihoch.“ Hoci sú to všetko len odporúčania a žena by si mala vždy vybrať to, čo sa páči jej a čo najviac vystihuje ju ako osobnosť, niekedy nie je od veci nechať si poradiť od niekoho, kto sa do toho skutočne rozumie.

Neexistuje však nikto, kto by vám mal povedať, čo by ste si mali nechať spraviť s vlasmi. Keď sa raz cítite dobre alebo chcete vyskúšať odvážnu zmenu, je to naozaj len na vás.

0
Komentovať