Na vlasy si dala obrovskú natáčku, zobrala fén a začala sušiť vlasy. Keď uvidíte výsledok, už nikdy si ich nebudete upravovať inak

Lucia Mužlová

Foto: screenshot youtube

Keď sa jedná o vlasy, my ženy si naozaj potrpíme, aby vyzerali podľa našich predstáv. Čo je však najväčším problémom žien na celom svete? Zrejme to bude objem, ktorý prípravky sľubujú, no výsledok nás takmer nikdy neuspokojí. Máme pre vás skvelý tip, ako si zväčšiť objem vlasov hneď po umytí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako zväčšiť objem vlasov?

Nie je to také zložité, no budete potrebovať viac času. Neodporúčame takto postupovať každý jedenkrát. Naozaj by ste museli v kúpeľni stráviť oveľa viac minút, ako bežne. Na príležitosti je však tento tip vynikajúci. Ak máte deň, kedy jednoducho chcete vyzerať dobre a túžite po objemných vlasoch, určite vyskúšajte.

Na celý postup budete potrebovať sponky, jednu alebo veľké natáčky na vlasy alebo kulmovú kefu s čo najväčšou hlavicou, pretože od veľkosti sa odvíja aj objem vašich vlasov. Chybu neurobíte ani v prípade, že použijete nejaké stylingové produkty. Už čoskoro sa môžete tešiť na recenziu vlasových produktov určených na objem vlasov. Vyskúšali sme ich za vás a výsledky vás zrejme nemilo prekvapia.

Vo videu sa dozviete, ako si vytvoriť naozaj bohatý objem vlasov. Najskôr ich klasicky vyfúkajte fénom, no dajte si pozor, aby neboli úplne suché. Následne použite natáčky a kulmovú kefu. Postupujte prameň po prameni a vytvorte si dokonalý účes, s ktorým porastie aj vaše sebavedomie.

Na jemne vlnité vlasy

Ak máte jemne vlnité vlasy, pomôcť by vám mohol trik so sitkom. Vlasy si klasicky umyte a následne ich uterákom a miernym stláčaním trošku presušte a odstráňte prebytočnú vodu. Ak chcete, môžete využiť tužidlo na vlasy, aplikujte ho však len v malom množstve. Následne vezmite sitko a vložte doň vlasy. Fénom potom sušte vlasy smerom zdola tak, aby boli vlasy vždy nadvihnuté a uložené v sitku. Fén držte ideálne 30 cm od vlasov, aby ste ich nepoškodili. Ak máte čas a možnosť nastaviť fén na nižší stupeň, vlasy si radšej sušte menej teplým vzduchom.

Po vysušení vlasy len pretraste, prehrabte prstami, ale nerozčesávajte! Zachováte si tak prirodzený objem a nedbalý vzhľad sexy kučier. Podrobný návod si môžete pozrieť v tomto videu.

Najnovšie články