Aj krátke vlasy môžu vyzerať luxusne. Vyskúšajte jeden z týchto 8 tipov a vytvorte si objemné vlny, s ktorými zažiarite

Monika Miková

Hoci je leto ešte v nedohľadne, môžme sa naň dobre naladiť v podobe vlasového stylingu. Ponúkame vám preto osem tipov ako vyčarovať dokonalé plážové vlny a zažiariť v práci, škole, či na večernej párty. Ku každému tipu pripájame aj inštruktážne video.

Vlny s použitím žehličky na vlasy

Áno milé dámy, vlnité vlasy sa dajú vyčarovať aj za pomoci plochej žehličky, bez kulmy. V prvom rade je nutné aplikovať prípravok na ochranu vlasov pred vysokým teplom a môžme začať. Vlasy si rozdelíme tak, že začneme vlnením spodných prameňov, vrchné si vypneme na vrchol hlavy sponou. Zoberieme prameň vlasov, žehličku pootvoríme a omotáme 1-krát okolo žehličky. Následne prejdeme prameňom cez nahriatu časť, ktorú priklapneme a pomaly ťaháme žehličku nadol. Postupne aplikujeme na všetky pramene vlasov a zafixujeme.

Vlny bez použitia žehličky a kulmy

Rozdelíme si mokré vlasy na dve rovnaké časti ako keby sme chceli zapletať dva vrkoče. Jednu stranu si stiahneme do gumičky a začneme pracovať s druhou. Použijeme sprej na vlnité vlasy, alebo sprej s morskou soľou, ktorý dodá vlasom chaotickosť, lesk a objem. Zoberieme dva pramene vlasov vrchole hlavy pri cestičke. Oba pramene pretočíme, pridáme k nim ďalší pretočíme a tak postupujeme nadal, až kým sa nám neminú vlasy na pridávanie. V tomto bode si cop, ktorý držíme rozdelíme na dve časti, ktoré zatočíme až do končekov a omotáme navzájom. Dolu zafixujeme gumičkou a omotáme do tvaru ulity slimáka na boku hlavy. Postup opakujeme z druhou časťou vlasov. Necháme usušiť a pri rozplietaní sa najskôr presvedčíme, či sú vlasy skutočne suché, aby naša snaha nevyšla nadarmo.

Vlny s požitím kulmy

Myslím, že tento tip je známi väčšine z nás. Načo by sme však nemali zabúdať je aplikácia prípravku na ochranu vlasov pred vysokými teplotami. Vlasy si vypneme na vrchol hlavy a pracujeme so spodnými prameňmi. Tie postupne omotávame okolo horúcej kulmy. Hrúbku prameňov si volíme podľa seba. Zafixujeme sprejom pre dlhšiu trvácnosť.

Vlny opäť s použitím žehličky na vlasy

Aj v tomto tipe sa budeme zaoberať žehličkou na vlasy. Vlasy si najskôr poriadne rozčešeme a použijeme ochranu proti vysokému teplu žehličky. Vypneme vrchné pramene na vrchole hlavy a pracujeme so spodnými. Tie po redších líniách žehlíme od vrchnej časti spôsobom, že žehličku ohneme raz do hora potiahneme kúsok následne do dola potiahneme kúsok až ku koncom. Aplikujeme na všetky pramene a zafixujeme sprejom pre dlhšiu trvácnosť účesu.

Vlny opäť bez použitia žehličky a kulmy

Daný tip sa mi osobne pozdáva zo všetkých najviac. Potrebujeme naň gumičkovú čelenku, sprej s obyčajnou vodou, sprej na fixáciu a vosk, alebo krém na vlasy pre styling. Na vlasy si nasadíme gumičkovú čelenku tak, ako keby sme si išli vytvoriť retro účes. Vlasy navlhčíme vodou a rozdelíme do dvoch sekcií. Každú zatočíme a obtočíme v zadu okolo čelenky. Následne obtočené vlasy zafixujeme sprejom. Po uschnutí môžeme rozpliesť a dorobiť styling pomocou vosku, alebo krému na vlasy.

Vlny inšpirované modelkami Victoria′s Secret

V podstate ide o vlny vytvorené za pomoci kulmy (tip č. 3). Rozdiel je v tom, že všetky vlny kulmujeme tak, aby pramene smerovali od tváre. Dodá to vlasom bohatší objem a konce vlasov (cca 5 cm) necháme rovných. Po navlnení všetkých prameňov ich jednotlivo prichytíme sponkami na hlave a zafixujeme sprejom na vlasy. Môžme použiť aj jemnú sieťku, aby všetko držalo na správnom mieste. Po niekoľkých minútach rozpustíme a dorobíme styling.

Vlny pre krátky strih vlasov

Aj na krátkych vlasoch sa dajú vytvoriť plážové vlny. Použijeme kulmu (tip č. 3), s tým rozdielom že striedame vlny. Prvá (najbližšie k tvári) musí vždy smerovať von (od tváre), aby sme docielili bohatší objem. Účes mierne do tvarujeme prstami pre prirodzenejší vzhľad a zafixujeme sprejom.

Vlny narýchlo za použitia copu

Vlasy si stiahneme do copu a ten prečešeme. Postupne si nakulmujeme vlasy v cope, nezabúdame pre tým aplikovať prípravok na ochranu pred vysokým teplom. Ak sme nakulmovali všetky vlasy v cope, rozpustíme ho a zafixujeme sprejom. Vytvorili sme tak vlny v spodnej časti vlasov.

womenshealthmag.com