Dlho ma trápili popraskané a suché päty a nepomáhali žiadne krémy ani zábaly. Potom mi kamarátka poradila toto a moje päty sú hladké ako zamlada!

Monizz

Suché a popraskané päty nie sú len estetickou záležitosťou, ale vedia aj pekne bolieť. Obzvlášť v lete, keď ich vystavujeme vplyvom počasia, tepla, ale aj priameho kontaktu so zemou, prachom či vodou. Ako na ne, keď už nezaberajú mastné krémy, ani domáce olejčeky?

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

V prvom rade si treba uvedomiť, že zhrubnuté a popraskané päty môžu byť dôsledkom plesní, genetických predispozícií, lokálnych vplyvov alebo nedostatočnej hygieny nôh. Bojovať sa s nimi dá, no chce to trpezlivosť a najmä pravidelnosť! Nenechajte sa viac trápiť bolesťou a ani prstami namierenými na vaše nohy. Nie je na to dôvod.

takprosto.cc

Domáca maslová masť

Najlepším liekom na popraskané päty nie je len mastné. Dôležité je vedieť skombinovať tie správne veci so správnymi účinkami. Geniálna mastička na popraskané päty sa skladá z vajíčok, masla a octu. Vajcia sú zdrojom lecitínu, ktorý významne pomáha pri hojení rán a zároveň má regeneračné účinky, maslo kožu zasa zmäkčuje a dodáva hebkosť a ocot dezinfikuje a odstraňuje odumreté bunky a starú kožu.

takprosto.cc

Budete potrebovať:

1 vajce

1 šálku octu

200 g masla

Celé vajce aj so škrupinou dajte do plnej šálky s octom  a nechajte lúhovať na tmavom mieste aspoň 5 dní. Po uplynutí tejto doby uvidíte, že škrupina vajíčka sa začala rozpúšťať a klesla na dno. Lyžicou vajce opatrne vyberte. Vďaka pôsobeniu octu bude tak trochu ako uvarené. Preložte ho do inej nádoby, škrupinu odstráňte a nechajte len čisté vajce, resp. to, čo z neho ostalo.

takprosto.cc

Vajíčko dajte do šálky s čistým octom, pridajte maslo a všetko spolu dobre rozmiešajte. Mala by vám vzniknúť pasta, alebo mäkšie maslo. Uchovávajte ho v uzatvárateľnej nádobke v chladničke. Pred aplikáciou si nohy dobre umyte a naneste maslo na ešte vodou zmäkčenú kožu. Nohy si mastite ideálne pred spaním a nohy si aj s maslom zabaľte do igelitového vrecka. Ak vaše päty nie sú v takom zlom stave, stačí, ak budete maslo používať denne po kúpeli a po desiatich minútach ho jednoducho zotriete a nohu namastíte bežným krémom.

takprosto.cc

Nezabúdajte si kúru dávať aspoň týždeň a skutočne pravidelne! Inak sa vám nohy nezahoja a ranky sa budú tvoriť stále nanovo. Aby ste efekt zvýšili, používajte na hydratáciu kože krémy určené na nohy. Tie majú totiž zloženie, ktoré sa prispôsobí hrúbke kože na nohách. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: TEST: Rok narodenia úzko súvisí s vašou karmou! Toto máte napísané vo svojom osude a mali by ste …

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc