Na vlasy najskôr nastriekala suchý šampón. Táto žena vám ukáže, ako vytvoriť dokonalý drdol aj z krátkych vlasov

Lucia Mužlová

Foto: TikTok (corahoaglin)

Dva dni po umytí už naše vlasy nie sú v kondícii, v akej by sme si želali. Jeden deň ešte zvládneme predĺžiť suchým šampónom, no väčšinou si na hlave urobíme ležérny cop alebo drdol. Na každú dĺžku vlasov však existujú rôzne tipy. Ako vyčarovať perfektný drdol za pár minút? Čítajte ďalej.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by eva pautov (@okevaaa) on

Ležérny drdol je jedným z najjednoduchších účesov. Prečo sa s ním potom niekedy trápime aj 10 minút a aj tak nevyzerá reprezentatívne? Čo majú robiť ženy, ktoré majú redšie vlasy alebo ich majú príliš krátke do drdolu?

Vytvorte správnu textúru

Dôležitejšia ako dĺžka je textúra. Ak máte kučeravé alebo vlnité vlasy, budete to mať o to jednoduchšie. Vlnité vlasy vyzerajú v drdole naozaj dobre, preto ak máte rovné vlasy, môžete ich najskôr trochu zvlniť kulmou a prečesať. Vytvoríte trochu objemu a „falošnú“ textúru bez kozmetických prípravkov. Pomôcť však môžu aj spreje na objem, suchý šampón alebo prípravky práve na dodanie textúry. Suchý šampón je v tomto naozaj skvelým pomocníkom a máme ho doma takmer všetci. Dokonca existuje aj suchý šampón na objem, ktorý funguje úplne dokonale. Nezabúdajte ho ale dobre vyčesať.

Používajte sponky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

Na prichytenie drdolu alebo copu používajte sponky. Ak ste blondína, zvoľte svetlo hnedé, strieborné alebo zlaté. Dodáte tak účesu jemný akcent. Ak máte tmavé vlasy, postačia vám aj obyčajné čierne sponky. Vlasy však neupevňujte príliš, stále by mali byť nedbalé, pramienok môžete kde tu nechať vytŕčať a celý drdol by mal vyzerať ako keby ste sa s ním práve zobudili.

Sledujte rôzne videá

Ak si chcete zdokonaliť techniku, sledujte videá. Známe blogerky a youtuberky často dostávajú otázky, ako si učesali svoje vlasy. Ak sledujete ženu, ktorá má podobné vlasy ako vy, máte vyhraté. Jej tipy vám môžu pomôcť, možno prišla na niečo, čo vám predtým nenapadlo. Vybrali sme tipy pre dlhé, stredne dlhé aj kratšie vlasy, aby si vybral naozaj každý.

Ak máte krátke vlasy

Pri kratších vlasoch sú najväčším problémom krátke vlásky, ktoré nedočiahnu do drdolu. V nasledujúcom videu uvidíte, ako si s týmto problémom poradiť. Postačí naozaj šikovný a efektívny trik.

Ak máte stredne dlhé vlasy

Ak si chcete urobiť drdol, odporúčame najskôr začať s klasickým copom. Potom vlasy trochu natupírovať, vytvarovať drdol a prichytiť ho sponkami. Inšpiráciu nájdete aj v tomto tutoriáli.

Ak máte dlhé vlasy

Ak máte dlhé vlasy, máte asi najjednoduchší postup. Všetky vlasy sa vám do drdolu zmestia, dokážete tak vytvarovať objem a nemusíte použiť príliš veľa sponiek. Ak chcete dokonalý drdol, sledujte rady z nasledujúceho videa.

Pre ďalšie inšpirácie sme si vybralo českú bloggerku a youtuberku Anetu, ktorá už dávnejšie pripravila video o účesoch, ktoré sa tešilo mimoriadnej popularite. Je najvhodnejšie pre dlhé a jemné vlasy.