Táto jednoduchá príručka vám pomôže vybrať si správny účes podľa tvaru vašej tváre

Lucia Mužlová

Unavuje vás už váš účes a radi by ste skúsili niečo nové? Skôr než sa vyberiete do kaderníctva, mali by ste vedieť, aké účesy sa vám budú najviac hodiť podľa tvaru vašej tváre. Každému pristane niečo iné. Nie každému sa hodia krátke strihy, niekto si nevie predstaviť, že by mal rovnú ofinu. Ktorý účes vyhovuje najviac vám?

Článok pokračuje pod videom ↓

Okrúhla tvár

Ak máte okrúhlu tvár, mali by ste vytvoriť ilúziu predĺženej tváre. Neodporúčajú sa krátke strihy, skôr by vlasy mali byť aspoň pod uši, inak bude vaša tvár vyzerať objemne. Tu sú niektoré nápady a tipy, ako vyvážiť guľatosť tváre a čo najviac celkový vzhľad prepracovať.

Dlhé vlasy

uces1
gettyimages.com

Dlhé vlasy, najmä rovné už spravidla predlžujú líniu tváre. Cestičku zvoľte v strede hlavy, no vhodná je aj na boku.  Ak si myslíte, že vaše dlhé vlasy sú nudné a beztvaré, skúste zvoliť asymetrické vrstvy, ktoré budú končiť v určitých miestach tváre, ako napr. pozdĺž lícnych kostí alebo brady.

Stredne dlhé vlasy

uces2
gettyimages.com

Ak určite nechcete mať dlhé vlasy, skáťte ich do dĺžky ramien. Najlepšie je ak tvolíte postupný strih od brady smerom nadol.

uces3
gettyimages.com

Oválna tvár

Blahoželáme! Oválna tvár je veľmi univerzálna a môžete mať na hlave takmer akýkoľvek účes. Ak však chcete zažiariť, máme pre vás pár tipov.

Rovná ofina vytvorí dokonalý obraz a pekne vašu tvár orámuje. Najlepšie vynikne práve ak sú vaše vlasy úplne rovné.

uces4
gettyimages.com

Dlhší vlnitý strih príde vhod ak máte trochu dlhšie vlasy a sú pekne a prirodzene vlnité. Tento strih odporúčame hlavne ak sú vaše vlasy aspoň po ramená.

uces5
gettyimages.com

Krátke vrstvené účesy sú skvelou voľbou ak chcete nejaký výraznejší účes a nosili ste pred tým dlhšie vlasy. Zvýraznia sa črty vašej tváre.

uces6
gettyimages.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články