Oslavuje už 49 rokov, no stále vyzerá úžasne. Na tento tip nedá speváčka a herečka Jennifer Lopez dopustiť

Banana

Atraktívnu speváčku, herečku a tanečnicu netreba nijako špeciálne predstavovať. Jej skvelý hlas a hity, ktoré vedia roztancovať je každému známy. No málokto by povedal, že táto mama dvoch detí už toto leto oslavuje 49. narodeniny. Nielen, že vyzerá mlado, no dalo by sa povedať, že každým rokom je krajšia a viac sexy. S otázkami na jej tajomstvo krásy a mladosti sa Jennifer stretáva veľmi často, preto prezradila, aké sú jej tipy na udržanie atraktivity i celkovej kondície.

Článok pokračuje pod videom ↓


V showbiznise veľmi známa tvár, ktorá zdá sa, akoby ani nestarla. Svojím šarmom, živočíšnosťou a nesmiernou ženskosťou vie Jennifer Lopez konkurovať aj omnoho mladším ženám. Aj keď svoju úlohu iste zohrala genetika, všetky zásluhy jej pripísať nemôžeme. Aké sú princípy, podľa ktorých žije Jennifer a považuje ich zároveň za akýsi kľúč k mladosti, kráse a vitalite?

Životospráva

Fotografie, na ktorých novinári zachytávajú J. Lo na prestížnych párty, v baroch alebo iných bujarých zábavách sú svetu známe. Márne by ste však hľadali Jennifer s cigaretou v ruke. Tým sa totiž speváčka vždy vyhýbala a nezdravému zlozvyku sa nikdy neupísala. Rovnako obmedzila alkohol na úplné minimum, takže drink si dá ozaj len príležitostne.


Ďalšou surovinou, ktorú zo svojho života vyradila je káva. Mnoho ľudí si bez nej nevie predstaviť svoje rána, no Jennifer ju považuje za príčinu starnutia pokožky. Káva, respektíve kofeín podľa nej prispieva k tvorbe vrások a robí pokožku mdlou a bez života.


Jedálniček hviezdy obsahuje tiež minimum sladkostí alebo mastných jedál a jeho hlavnými zložkami sú naopak suroviny ako špargľa, brokolica a množstvo čerstvej zeleniny. Tú zvykne pripravovať najčastejšie na pare alebo dusenú a soľou tiež extrémne šetrí. Ak poznáme tieto zásady, iste vás neprekvapí, že jej strava obsahuje veľa bielkovín najmä vo forme chudého mäsa a tiež rýb. Hnedá ryža a zdravé tuky vo forme avokáda, olivového alebo kokosového oleja a orechov sú tiež podstatné.

Šport


Ako tanečníčka, spisovateľka, producentka, herečka a speváčka je vždy v pohybe, a preto potrebuje doplniť množstvo tekutín, takže pitný režim je pre ňu nesmierne dôležitý. Aj napriek množstvu povinností a nabitému harmonogramu si vždy nájde čas na cvičenie.


Nevenuje sa len kardio cvičeniam a silovým tréningom. J. Lo preferuje aj menej náročné, no efektívne cviky na relaxáciu, natiahnutie svalov a zlepšenie rovnováhy a pevnosti tela. Preto chodí pravidelne na jogu a venuje sa i meditácii. Je zástankyňou teórie, že zdravé telo i zdravý duch musia ísť ruka v ruke.


Starostlivosť o seba

View this post on Instagram

#tbt💗

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on


Zdá sa to ako nereálna misia, no aj napriek množstvu kampaní, televíznych show, nakrúcaní a práce si J. Lo snaží nájsť čas na dostatok spánku. Ideálom je pre ňu 10 hodín, no pri dvoch deťoch sa zmieri aj s ôsmymi hodinami v posteli. Spánok pozitívne vplýva na zdravie našej kože ale podporuje aj správne fungovanie nervového systému a znižuje stres či nervozitu a podráždenosť.

Pozri aj: Aj keď sa mi nepodarilo schudnúť do plaviek, okolie si všimlo pozitívnu zmenu. Naučila som sa nosiť plavky presne na môj typ postavy

zdroj: Jana, superfit.me

Najnovšie články