Moja pleť nikdy nebola správne hydratovaná. Potom mi ale kamarátka odporučila túto domácu kúru, ktorú poznala ešte od svojej babičky

Monizz

Viete, čo je najčastejšou príčinou problémov s pleťou? Nedostatočná vlhkosť. Dehydratovaná pleť je chorá, rýchlo starne, tvoria sa na nej vo veľkom vrásky a stráca svoju farbu. Všetky tieto nedostatky môžete odstrániť, ak používate tie správne ingrediencie. Vyhoďte do koša všetky chemické produkty. Na rad prichádza príroda.

Článok pokračuje pod videom ↓

V prvom rade si pamätajte, že pleť zákonite nemôže byť zdravá, ak sa pred spaním neodlíčite od šminiek a nevyčistíte si póry hoc aj teplou vodou. Ak ste to doteraz nerobili, začnite. Hlavný bod uzdravovania vašej pleti však ešte len príde. V tomto článku nájdete niekoľko druhov masiek. Každá z nich je na iný typ pleti, preto si najprv určite aký druh máte. Potom si pripravte tú, ktorá vám najviac učaruje. Na suchú pleť použite masku, ktorá má v zložení teplé mlieko. Na mastnú pleť zasa masku, ktorá obsahuje tvaroh alebo kefír.

Zázrak zvaný mlieko

Mlieko a mliečne výrobky sú liekom na množstvo neduhov spojených s pokožkou a jej deformáciami. Nie nadarmo sa už v minulosti bohaté dámy kúpali v mlieku. Neboli to len rozmary bohatých paničiek. Všetky ženy už vtedy vedeli, že najlepšie na ich pokožku je mlieko. Nie nadarmo sa krémom na telo a kožu dodnes hovorí „telové mlieka“. To, že od mliek a jeho zázračných účinkov majú ďaleko, už pre výrobcov nie je dôležité.

S.O.S maska – základná

Hneď pri prvej maske treba upozorniť na to, že ide o výlučne záchranný všeliek. Ak je už s vašou pokožkou tak zle, že si neviete rady, začnite S.O.S maskou z horčice. Po prvých výsledkoch, ktoré sa spravidla dostavia do jedného až dvoch dní, môžete pokračovať s jednou z vami vybraných mliečnych masiek. Horčica, ktorá je v maske hlavnou ingredienciou, má blahodarné účinky pri mimoriadnych udalostiach, kedy vaša pokožka dostane poriadne zabrať. Síce nevonia vábne, no koži dodá presne toľko hydratácie koľko potrebuje, takisto nezabudne na vitamíny A,D,E a B.

1PL teplej vody

2PL rastlinného oleja

1PL horčice

Zmiešajte všetky ingrediencie do konzistencie hustejšej smotany. Ak takú konzistenciu neviete dosiahnuť, jednoducho pridajte horčicu. Masku aplikujte na umytú tvár pred spaním. Po 15 minútach zmyte teplou vodou a natrite pokožku hydratačným krémom.

Jablkovo-mrkvová hydratačná maska

Ovocné kyseliny sa transformujú do kože okamžite. Je pozoruhodné, aké výsledky priniesli výskumy týkajúce sa použitia masiek z čerstvého ovocia, ktoré boli hneď aplikované na pokožku.

3
depositphotos.com

polovicu surovej mrkvy

polovicu surového jablka

1PL mlieka

Na jemnom strúhadle postrúhajte mrkvu aj jablko a pridajte lyžicu vlažného mlieka. Dobre premiešajte, aby sa šťava spojila s mliekom, potom vyberte hutnú časť a vyžmýkajte ju od tekutín. Naneste na tvár a krúživými jemnými pohybmi niekoľko minút masírujte. Potom ostaňte odpočívať a nechajte masku pôsobiť aspoň 20 minút.

Mliečno-tvarohová maska pre zmiešanú pleť

Táto maska je mimoriadne dobrá pre zmiešanú pleť, ale aj pre rýchlo starnúcu pleť. Tvaroh je najlepšie použiť hrudkovitý a namiesto šťavy z aloe môžete pokojne použiť pár kvapiek citrónovej šťavy s pár kvapkami vody.

3PL hrudkovitého tvarohu.

1PL mlieka

1PL šťavy z aloe

Tvaroh miešajte s mliekom chvíľu premieste rukami. Potom vytlačte prebytočnú šťavu a aplikuje na čistú tvár. O 30 minút zmyte masku teplou vodou a tvár si potrite šťavou z aloe, prípadne citrónovou zmesou. Ide o to, že aloe, ako aj citrón, pôsobia ako silné dezinfekčné tonikum, no nedráždia pokožku. Okrem toho vracajú pokožke jej prirodzenú farbu.

Tieto masky sú tým najlepším možným riešením, ktoré môžete pripraviť pre svoju zničenú a unavenú pleť. Vyskúšajte ich pripraviť raz a uvidíte, že pokožku budete mať po nich napnutú a hebkú. Pri pravidelnej aplikácii sa vašej pleti dostane toľko prírodných vitamínov, koľko z kozmetických výrobkov nikdy nevydolujete. Dáte sa na to s nami?

Pozri aj: Každé leto som sa borila s tým istým problémom: ako si vydepilovať nohy bezbolestne. Keď mi poradila kamarátka tento babský recept, chĺpky boli preč

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články