Každé leto som sa borila s tým istým problémom: ako si vydepilovať nohy bezbolestne. Keď mi poradila kamarátka tento babský recept, chĺpky boli preč

Monizz

Až naliehavo aktuálna začína byť téma odhaľovania nôh v dôsledku čoraz častejšie vykúkajúceho slnka, preto všetky ženy pomaly ale isto začínajú premýšľať, ako tento rok vyriešia depilovanie kritických častí. Aby ste sa nemuseli každý druhý deň holiť, prípade podstupovať drahé a bolestivé zákroky u kozmetičky, máme perfektný recept!

epilaciakozatit
takprosto.cc

Rok čo rok som riešila dilemu epilácie nôh a podpazušia. Holenie neprichádzalo do úvahy, pretože už na druhý a tretí deň ma nohy svrbeli do zbláznenia a okrem toho mi žiletky dráždili kožu. Vyskúšala som teda druhý level, ku ktorému sa utiekajú všetky ženy s podobným problémom, ako bol ten môj. Depilačné voskové pásky. Bolelo a štípalo, no chlpy na nohách ostali. V podpazuší som to ani neskúšala. Netrúfla som si na bolesť a okrem toho ma viac ľudí upozorňovalo na oblasť uzlín, ktoré sa v podpazuší nachádzajú.

Potom prišla ona…

Poslednou možnosťou, ktorú som bola ochotná vyskúšať, boli domáce epilačné masky a roztoky. Kamarátka mi vravela, že sú to nezmysly a nefunguje to. Vraj ak mi chlpy nie je schopný povytrhávať vosk, tak čo čakám od nejakých nelepivých zmesí?! Opak však bol pravdou.

epilaciaMost-Popular-Methods-of-Natural-Hair-Removal
bebeautyps.com

Prírodná epilácia

Rozdiel medzi depiláciou a epiláciou je malý, no rozhodný. Zatiaľ čo depilácia vám odstráni len viditeľnú časť chĺpka, pri epilácii odstraňujete chĺpok aj s korienkom, čo znamená, že dlhodobejšie si nemusíte robiť starosti s holením či voskovaním nôh. Pri prírodnej epilácii sa využívajú suroviny, ktoré svojimi vlastnosťami a účinkami pri kontakte s kožou nadobúdajú určitú silu. Táto sila dopomôže k uvoľneniu korienka s chĺpkom, zároveň k roztiahnutiu póru na koži, aby korienok mohol vyjsť von bez toho, aby sa od chĺpku odtrhol. Prírodná epilácia je vynikajúca možnosť, ako sa zbaviť neželaného ochlpenia. Vyskúšajte doma tento recept a uvidíte výsledok. Je dôležité povedať, že nie všetko účinkuje na každého. Tak, ako si polovica žien na svete dokáže chĺpky na dlhú dobu vytrhať s voskovým pásikmi z drogérie, tak si druhá polovica môže nakúpiť rovno päť balíčkov a stále jej na nohách ostane polovica ochlpenia. Všetko závisí od pevnosti, hrúbky, ale aj hĺbky korienka.

Budete potrebovať:

šťavu z jedného zemiaku

5 PL mlieka

½ šálky sódy bikarbóny

epilacialemon-1
bybrittanygoldwyn.com

Zemiak nastrúhajte a vyžmýkajte z neho všetku šťavu. Zmiešajte s ostatnými ingredienciami a vložte do mikrovlnky približne na 30 sekúnd.

Kombinácia zložiek

Zemiaková šťava čistí, zjemňuje a omladzuje pokožku. Mlieko ju zasa upokojí a zabráni výskytu podráždenia po zákroku. Oproti týmto dvom stojí sóda bikarbóna, ktorá je alkalická, zjemňuje vlasy a doslova ničí vlasový folikul. Kombinácia týchto troch zložiek zaručuje prírodnú epiláciu a koniec starostiam s odstraňovaním chĺpkov na dlhšiu dobu.

Aplikácia

Pokožku je pred epiláciou potrebné pripraviť, čo spočíva najmä v zvlhčení. Potom si vezmite kozmetický štetec a naneste pastu na miesta, z ktorých chcete chĺpky odstrániť. Dbajte na to, aby ste pastu nanášali v smere rastu chĺpkov, v žiadnom prípade ju nenanášajte v protismere!

epilaciabaking-soda-and-water
bellaathomeblog.com

Nechajte pastu zaschnúť. Počkáte si na to približne 15-20 minút. Keď bude pasta dokonale suchá, spraví vám na nohách akoby druhú kožu. Prstami uchopte okraj tejto „kože“ a až teraz môžete ťahať v protismere rastu chĺpkov!

epilacia71951f426089320528086a9cc0759694
pinterest.com

Hotovo! Epilácia je dokončená a vy sa môžete tešiť z dokonale hladkých nôh, ktoré vám vydržia pokojne aj niekoľko týždňov.  Pre názornejšiu ukážku si pozrite aj video.

Pozri aj: Tento muž si každý rok užíva svoj vlastný med, no keď zistíte z čoho, neuveríte vlastným očiam

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

3
Komentovať