Dámske peňaženky – Tipy na správny výber

Sponzorovaný obsah

foto: CCC

Peňaženky patria medzi jedny z najbežnejších doplnkov, ktoré sú predmetom nášho každodenného použitia. Napriek tomu, že moderná technológia prináša do našich smartfónov nové platobné spôsoby, fotografie, poznámky a ostatné veci, ktoré sme pred tým zvykli nosiť v peňaženke, tradičné peňaženky sú stále obľúbené.

Tieto produkty pomyselne nosia vašu celú identitu a zároveň napovedajú o tom, akým človekom ste. Preto ak sa rozhodnete pre nákup novej peňaženky, je vhodné vedieť na čo sa zamerať. V nasledujúcom článku vám ponúkneme zopár tipov na to, ako postupovať a načo sa sústrediť pri nákupe dámskej peňaženky.

Správna veľkosť peňaženky

Prvým rozhodujúcim aspektom je určite kritérium veľkosti peňaženky. Predtým než sa pustíte do nakupovania, odporúčame vám zobrať si vašu aktuálnu peňaženku, vyložiť z nej na stôl všetky veci, karty, fotky, pokladničné bloky, lístky s poznámkami  a pretriediť tento obsah. Čokoľvek, čo ste v posledných 12 mesiacoch nepoužili ani raz, alebo čokoľvek o čom viete, že už nepoužijete, treba z peňaženky odstrániť. Následne vám ostanú iba potrebné veci a teraz už máte aspoň približnú predstavu o tom, koľko reálneho priestoru potrebujete vo vašej novej peňaženke.

V závislosti od zamýšľaného spôsobu používania budete pravdepodobne potrebovať špecifickú veľkosť peňaženky. Väčšie peňaženky sú určite vhodnou alternatívou pokiaľ budete nosiť so sebou doklady, či viac kariet a podobne. Pokiaľ nemáte veľa obsahu, ktorý nosíte so sebou v peňaženke, potom nie je nad čím premýšľať a malá peňaženka je bezkonkurenčne tou najlepšou voľbou! Dámy, pokiaľ peňaženku nosíte vo väčšej kabelke či taške, potom je výber ohľadom veľkosti jednoduchou záležitosťou. Pokiaľ však nosíte peňaženky osamote, je potreba myslieť aj na to, aby sa zmestili napríklad do vrecka na rifľovej bunde.

foto: CCC

Správna farba peňaženky

Ako sme už spomínali, peňaženky predstavujú jeden z tých doplnkov, ktorý zároveň toho prezrádza pomerne dosť o človeku ako takom. Teraz nehovoríme o organizovanosti, ale skôr o zovňajšku týchto produktov. Na jednej strane si chcete zvoliť peňaženku, ktorá vyzerá štýlovo. Na druhej strane, je nutné zobrať do úvahy aj vaše každodenné fungovanie.

V prípade, že nosíte džínsy či tmavé nohavice po väčšinu týždňa, potom aj viacfarebné varianty pre vašu dámsku peňaženku tou vhodnou alternatívou. Pokiaľ však preferujete pestré šaty, sukne či iné prvky vášho oblečenia, potom odporúčame zvoliť peňaženku neutrálnej farby, ktorú si ľahko skombinujete s väčšinou vašich outfitov.

Dlhodobá investícia

Možno sa to nezdá, ale peňaženky sú v skutočnosti dôležitým prvkom vášho stylingu, vzhľadom na to, koľko napovedajú o vašom módnom cítení a životnom štýle. Aj preto, by ste si nákup peňaženky mali skutočne dobre premyslieť, zvážiť možné alternatívy a zvoliť tú najlepšiu z nich. Výber dobrej peňaženky nestojí iba na kvalite materiálu, z ktorého je vyrobená, pretože pokiaľ prešiel materiál nevhodným spracovaním, po čase sa to nevyhnutne prejaví.

Preto vám odporúčame nakupovať od overených predajcov akým je na slovenskom trhu napríklad spoločnosť CCC, ktorá ponúka široký sortiment, čo naznačuje, že sa skutočne peňaženkám rozumie a pracovníci v predajni vám budú vedieť poradiť. Čo je ešte väčším benefitom, je možnosť prezerania kompletnej ponuky v online obchode a dostupnosť veľkého množstva kamenných predajní po celom Slovensku. Na internete si pozriete o akú peňaženku by ste mali záujem, a potom si ju môžete ísť pozrieť detailne do obchodu!

PR článok CCC
1
Komentovať